1 kommentaari

Jüri maalt

Vasta kommentaarile

Loen ja mõtlen, et mõnel on ajud, nagu vene kirsa. Signaalraketid on signaalide andmiseks. Näiteks lähen metsa ja eksin ära. Või lähen metsa ja vigastan jalga. Helistan mõnele tuttavale,et tuleks õue ja vaataks enam vähem vajalikus suunas ja lasen raketi üles. Või on sõbraga varem kokku lepitud, et tema laseb raketi üles kui eksinuna helistan ja saan teada kuhu poole liikuda. Kui telefoniga on probleeme ja oled vigastatuna kusagil kaugemal metsas ning sind juba otsitakse, siis lased raketi välja lennumasina häält kuuldes. On veel sada võimalust, kus rakette on vaja kasutada. Minul rakette seni pole, kuid mitte kunagi ei lähe ma loodusesse ilma niinimetatud säratuleta, mis põleb lahtitõmmatuna käes oma torus nagu rakett.
Raik vist pole kunagi looduses käinud kui kilkab: ka siseministeerium soovib olla seadusemuudatusse kaasatud, et teha oma ettepanekud olukorra muutmiseks. "Toetame, et signaalrakettide kasutust piirataks,,. Raik, õpi rakette otse üles laskma, siis pole nende nii vajalike vahenditega probleeme ja ära soovi,et inimesed kadunuks jääksid.
Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre näitab üles päris tõelist küündimatust: Mõistame, milleks on vajalikud punased signaalraketid, kuid meie hinnangul võib olla küsitav teist värvi signaalrakettide müümine olukorras, kus need võivad kujutada ohtu. Veelkord selgitan: Signaalraketid on signaalide edastamiseks. Sealjuures varem kokkulepitud signaalide andmiseks eri värvi rakettidega. Nii lihtne ju.

Laadimine...Laadimine...