Ratas: puhas keskkond on kohustus järeltulevate põlvkondade ees

Puhas elukeskkond on kohustus järeltulevate põlvede ees, mitte neile tehtav teene, ütles peaminister Jüri Ratas täna esimesel maailmakoristuspäeval osaledes.

Pilt: Albert Truuväärt

Ratas: puhas keskkond on kohustus järeltulevate põlvkondade ees (6)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Puhas elukeskkond on kohustus järeltulevate põlvede ees, mitte neile tehtav teene, ütles peaminister Jüri Ratas täna esimesel maailmakoristuspäeval osaledes.

"Suured ja maailma muutvad asjad saavad ikka alguse visioonist, kirest ja pealehakkamisest. Eesti suur kingitus maailmale – maailmakoristuspäev – on väljapaistev näide väga paljude inimeste heast koostööst suure eesmärgi nimel. Me tahame elada puhta keskkonnaga maakeral ning parim viis seda saavutada, on hoolida ja ise käed külge panna," ütles Ratas. "Algatus "Teeme ära!" tõestas, et kümned tuhanded käed ühes riigis suudavad koos teha väga palju. Olen veendunud, et miljonid ühiselt tegutsevad kätepaarid 150 riigis suudavad liigutada maailma. Puhas keskkond on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele edasi andma," märkis Ratas.

"Ma tervitan ja tunnustan kõiki eestimaalasi ja meie ideest innustust saanud teiste riikide elanikke, kes on tulnud täna välja, et teha sügispuhastus avalikes kohtades või hoopis oma koduhoovis." Ratas osales laupäeval maailmakoristuspäeval Harjumaal Ääsmäe parklas ning koos riigikantselei ja välisministeeriumi töötajatega koostöös Tallinna kesklinna valitsusega korraldatud talgutel Tallinnas Šnelli tiigi juures. Pärastlõunal külastas peaminister ülemaailmsete koristustalgute staapi Tallinna Ülikoolis. Täna 150 riigis üle maailma toimuv Maailmakoristuspäev on Eesti valitsuse kommunikatsioonibüroo sõnul suur kingitus maailmale oma sajanda sünnipäeva puhul.

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...