Riigi Infosüsteemi Amet esitleb uut ID-kaardi rakendust

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) töötas koos partneritega välja uue ID-kaardi rakenduse DigiDoc 4, mille kasutuselevõttu ta kõigile soovitab.

Pilt: Scanpix

Riigi Infosüsteemi Amet esitleb uut ID-kaardi rakendust

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) töötas koos partneritega välja uue ID-kaardi rakenduse DigiDoc 4, mille kasutuselevõttu ta kõigile soovitab.

DigiDoc 4 on uuem ja täiustatud versioon seni kasutusel olevast DigiDoc 3-st. Rakendus on tänapäevasema ülesehitusega, seda on mugavam kasutada ning selle esmakordsel käivitamisel antakse hea ülevaade DigiDoc 4 võimalustest, teatas RIA pressiesindaja BNS-ile.

"Suurim muutus võrreldes eelmise versiooniga seisneb selles, et senise kolme erineva rakenduse asemel on kasutajal edaspidi ainult üks. Uus rakendus ühendab endas kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid: ID-kaardi haldusvahendi funktsionaalsused, dokumentide krüpteerimise ja allkirjastamise. Rakendus on kolmes keeles ning vahend töötab korraga ka mitme ID-kaardiga, mis on arvutisse ühendatud," ütles Riigi Infosüsteemi Ameti eID valdkonna projektijuht Tõnis Reimo pressiteate vahendusel.

Mõlemad tarkvarad, nii DigiDoc 3 kui ka DigiDoc 4 jäävad paralleelselt kasutusse, ent RIA soovitab kõikidel, kes kasutavad ID-kaarti digiallkirja andmiseks, dokumentide krüpteerimiseks või soovivad kontrollida oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivusaega, võtta DigiDoc 4 versioon kasutusele hiljemalt selle aasta lõpuks. “DigiDoc 3 me enam ei täienda, mistõttu on DigiDoc 4 kindlasti parem ja tänapäevasem ID-kaardiga dokumentide töötlemise vahend,“ selgitas Reimo.

Uus ID-kaardi kasutamise tarkvara on kättesaadav veebilehelt https://installer.id.ee. Rakendus tuleb oma arvutisse alla laadida ja järgida juhendeid. DigiDoc 4 toimimise eeldus on see, et arvutis on juba olemas varasem ID-kaardi tarkvara. Alates juunist pakub iga arvuti juba automaatselt ID-kaardi rakenduse uuema versiooni kasutusele võtmist ning ID-kaardi kasutaja ei pea ise tarkvara alla laadima.

DigiDoc klienttarkvara on kasutusel ligikaudu 650 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil pea 500 000 digiallkirja.

Laadimine...Laadimine...