Saarlasel õnnestus püüda üle 14 kilo kaalunud kala

Saarlasel Arlin Kirril õnnestus pärast ligi tund aega kestnud sikutamist püüda enam kui 14 kilogrammi kaalunud kala, kirjutab Saarte Hääl.

Pilt: Scanpix

Saarlasel õnnestus püüda üle 14 kilo kaalunud kala (1)

Saarlasel Arlin Kirril õnnestus pärast ligi tund aega kestnud sikutamist püüda enam kui 14 kilogrammi kaalunud kala, kirjutab Saarte Hääl.

Kus Saaremaa mees sellise jõmika veest välja sikutas, ta avaldada ei saa, sest üks õige kalamees väärt püügikohta ikkagi ei reeda, ent nii palju ta kinnitas, et see juhtus Eesti vetes, vahendas BNS.

Arlin Kirri jaoks on tegemist ta elu esimese karpkalaga. Kalaga, mis purustas ta isikliku püügirekordi kahekordselt. Ta senine rekordkala oli 7,5-kilone haug, nüüd saab ta uhkusega oma rekordiks pidada 14,37-kilost peegelkarpkala.

Kogu protsess oli noore mehe sõnul üsna pikk. Selja taga olid mitmed suved ja kümned korrad nulliringe. Varem on ta karpkala näinud ainult kalasöödaplatsil ja õnge võtnud pole see kunagi, aga nüüd õnnestus tal üks viimaks kätte saada.

"Seegi kord kulus tubli aeg ettevalmistustele ja oli enne, kui püüdma läksime, mitu päeva söötmist," tunnistas Kirr augusti algul teoks saanud püügist.

Kolmanda päeva õhtul oli õige aeg püügiks – söödastatud rakendused vette ja ootama. Kirri sõnul sai ta ehk vaid 10 minutit asju sättida, kui ta ridva sidur hakkas hullumoodi kärisema ja ritv tahtis hargi pealt jooksu panna.

"Kiirelt ritv kätte, sidur peale, kerge haakimine ja läks tralliks. Kohe selliseks, mida ei oleks elus ette kujutanud," kirjeldas kalamees pöörast püüki

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...