Tarbijakaitse hoiatab kahe veebipoe eest

Tarbijakaitseameti teatel ei ole ostjad saanud veebipoodidest baumax.ee ja fokus.ee kätte tellitud kaupu ning samuti ei ole poed neile ostjatele raha tagastanud.

Pilt: Scanpix

Tarbijakaitse hoiatab kahe veebipoe eest

Tarbijakaitseameti teatel ei ole ostjad saanud veebipoodidest baumax.ee ja fokus.ee kätte tellitud kaupu ning samuti ei ole poed neile ostjatele raha tagastanud.

Ameti teatel on nende poole pöördunud tarbijaid, kelle tellimusi pole ehitusmaterjale ja -kaupu veebipood Eesti www.baumax.ee ja erinevaid kaupu müüv www.fokus.ee täitnud.

Ameti teatel on veebipoodi baumax.ee pidaval ettevõttel Baumax Eestil probleeme ning seetõttu pole tarbijad saanud ostetud kaupu kätte nähtud aja jooksul ning ostusumma on tarbijatele tagastamata.

Ka toob amet välja, et Baumax reklaamib ostutingimustes OstuKaitse garantii olemasolu. See tähendab, et kui Baumax ei tarni kaupasid või ei tagasta raha, saab klient esitada nõude Ostukaitse OÜ-le, kes garanteerib raha tagastamise täies ulatuses Samas ei ole kaupleja aga Ostukaitse OÜ sertifitseeritud e-poodide nimekirjas. Muuhulgas on OÜ Baumax Eesti kantud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtete nimekirja seoses tarbijapoolsel lepingust taganemisel raha tagastamata jätmisega.

Tarbijakaitseamet ei ole ettevõtjalt saanud tekkinud olukorra kohta piisavaid selgitusi ning jätkab menetlusega.

Ka on tarbijakaitseametisse pöördunud tarbijaid Fokus.ee OÜ veebipoega tekkinud probleemide tõttu. Fokus.ee e-kaupluses müüakse laia valikuga kaupu alates toidukaubast kuni autotarvete ja tehnikakaupadeni välja. Ka selle poe puhul pole kaupleja tarninud ostjatele kaupa ettenähtud aja jooksul ning tarbijatel ei ole võimalik ettevõtjaga ühendust saada.

Ettevõte on tunnistanud võimetust täita tellimusi ning ei anna selget teavet, millal ja kuidas kavatseb oma kohustusi tarbijate ees täita. Samas pole ettevõtte veebilehel teavitust, et tellimuste täitmisega oleks probleeme ning tarbijatel on endiselt võimalik tooteid e-poest tellida. Amet selgitab menetlusega välja täpsemad asjaolud.

Amet soovitab tarbijatel nendest poodidest ostmist kaaluda esmalt teisi võimalusi.

Laadimine...Laadimine...