Tasuta WiFi trammides aitab mugavalt oma reisi kavandada

"Ühe korra olen sõitnud trammiga pelgalt sellepärast, et oli vaja pikemalt tasuta internetis surfata," tunnistas 16-aastane Helen, lisades, et neti kiirus on trammides alati hea.

Pilt: Albert Truuväärt

Tasuta WiFi trammides aitab mugavalt oma reisi kavandada

Urmas Kaldmaa

"Ühe korra olen sõitnud trammiga pelgalt sellepärast, et oli vaja pikemalt tasuta internetis surfata," tunnistas 16-aastane Helen, lisades, et neti kiirus on trammides alati hea.

Trammivagunis leviv tasuta WiFi on tallinlaste käsutuses aasta algusest, Helenit võib pidada selle alaliseks kasutajaks. "Sain tasuta WiFi-st teada peaaegu kohe aasta alguses sõpradelt," ütles neiu. "Mul on mobiiliinternet piiratud mahuga, nii et võimalusel surfan muidugi tasuta. Sõidan trammiga Tondilt kesklinna ja selle ajaga jõuab ikka üht-teist vaadata. Ühe korra olen sõitnud trammiga isegi ainult sellepärast, et oli vaja pikemalt internetis surfata." Heleni arvates tasuta WiFi kasutajaid trammis väga palju veel ei ole, sest interneti kiirus on seal alati hea.

"Jah, tean tasuta WiFi-st trammides, lugesin selle kohta ajalehest," ütles üliõpilane Art (29), kes sõitis 4. trammiga Tondilt kesklinna poole. "Olen tasuta internetti kasutanud ka, põhiliselt vaadanud ühissõidukite plaane." Arti arvates kasutavad tasuta WiFi-t trammis põhiliselt ikkagi noored, sest nende käes näeb telefone kõige rohkem.

Tallinnas sõidab praegu kokku 20 Hispaaniast ostetud CAF Urbos trammi, kus on reisijate käsutuses tasuta WiFi. Linna infotehnoloogiateenistuse arvutisüsteemide osakonna juhataja Gert Väli andmeil on trammides allalaadimiskiirus teoreetiliselt kuni 100 Mbit/s, kuid see sõltub ka trammi asukohast ning internetti ühel ajal kasutavate sõitjate arvust. Üldiselt aga on trammide 4G internet Väli hinnangul igati tasemel.

"Nüüd, kui oleme tehnilise lahenduse leidnud ja kõik uued trammid on WiFi leviga varustatud, kutsume ühistranspordi kasutajaid üles internetti trammis testima, et välja selgitada võimalikud kitsaskohad," lausus Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimees Deniss Boroditš.
Boroditši sõnul sõidab näiteks Lennujaama-Tondi liinil, kus liiguvad peamiselt CAF trammid, igal tööpäeval ligi 30 000 inimest. "Sõitjate hulgas on palju Tallinna külastavaid turiste, kellel on nüüd palju lihtsam neile vajalikku infot leida," lisas Boroditš.

Abilinnapea Andrei Novikovi hinnangul muudab tasuta WiFi-võrk trammid sõitjatele veelgi mõnusamaks. "See on osa laiemast tegevuskavast, mis peaks meelitama inimesi ühistranspordiga sõitma," lausus Novikov. "Vabalt leviv internetiühendus ei ole abiks üksnes siia saabuvatele turistidele, vaid ka kõigile linlastele, kel lisaks tasuta ühistranspordile on nüüdsest võimalus trammides tasuta internetti kasutada."

Novikovi sõnul on Tallinn kasutajate suurema mugavuse nimel juurutanud veel viipemakse ühistranspordipileti ostmisel ja loonud võimaluse valideerida sõitu nutitelefoniga. "Bussipeatuste infotabloode võrgu laiendamine, liinigraafikute tihendamine ja uute liinide avamine teenivad sama eesmärki," lisas ta.

WiFi seadmete trammidesse paigaldamine algas möödunud aasta augustis ning viimased trammid said asjakohased seadmed tänavu jaanuaris.

Laadimine...Laadimine...