VAATA KAVA: Homme toimuvad Vabaduse väljakul maagilised Hiina uusaasta pidustused

Meie oma artistide esituses saab Vabaduse väljaku laval näha Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tulešõud. Samuti pakutakse ka Hiina roogi ja kaupu. 

Pilt: Svetlana Aleksejeva

VAATA KAVA: Homme toimuvad Vabaduse väljakul maagilised Hiina uusaasta pidustused

Toimetaja: Sandra Lepik

Meie oma artistide esituses saab Vabaduse väljaku laval näha Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tulešõud. Samuti pakutakse ka Hiina roogi ja kaupu. 

Homme tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul juba üheteistkümnendat korda uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi, vahendas BNS. 

Metallroti aasta puhul saabuvad Eestisse Pekingi ooperi ja kunstide kolledži artistid, mongoli laulja ja laululooja Daichin Tana koos bändiga HAYA ning hiina käsitöölised ja jääskulptor. Huvilised on oodatud Vabaduse väljakule juba kell 12, kontsert toimub kell 16-18. Kui möödunud aastatel on ürituse lõpetanud ilutulestik, siis sel aastal toimub keskkonnale mõeldes hoopis võimas tulešõu. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Hiina uusaasta tähistamine saanud linlastele juba armastatud traditsiooniks. "Kõrgetasemeline programm annab taaskord võimaluse tutvuda kireva ja väga põneva Hiina kultuuriga. Nii esitavad kauged külalised Pekingist vaatemängulisi etteasteid üheskoos kohalike artistidega – seda ainulaadset juhust tuleb ära kasutada ja oma silmaga vaatama tulla," sõnas Belobrovtsev. "Siinkohal tänan häid koostööpartnereid Hiinast, kes on aastate vältel meile pakkunud mitmekesist kultuuriprogrammi ning seeläbi meile lähemalt tutvustanud Hiina traditsioone ja tavasid."

Traditsiooniliselt valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid rotte.

Lisaks kaugetele külalistele saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika tantsustuudio tuleetendust.

Hiina uusaastatraditsioonide hulka kuulub ka laternafestival, mida seekord sai külastada lauluväljakul ja mis tõi kohale üle 30 000 huvilise Eestist ja naaberriikidest.

Täiendusena kuulub sel aastal põhiürituse juurde ka lisaprogramm, millest leiab nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koostöös Pekingi ooperi ja kunstide kolledžiga toimuva loengu ja töötoa kui ka Viru hotellis korraldatava turismiettevõtetele suunatud seminari.

Kava:

• Kell 11 on kohal skulptor Tauno Kangro, et asuda looma saabuva metallroti aasta väärilist teost. Kõik huvilised on teretulnud roti kuju voolimisele kaasa elama. Kangro taies valmib savist ja plastiliinist, Hiina kunstnike oma jääst.

• Kella 12-st saab hiinapäraste toitudega keha kinnitada ja idamaiseid kaupu osta. Tänavu annab kontserdi põnev etnofolk popbänd Haya. Pekingi ooperi ja kunstide kolledži artistide ning Haya kontsert algab kell 16.

• Kell 16 avavad kontserdi Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Hiina suursaadik Li Chao.

• Orienteeruvalt kell 17:30 lõpetab kontserdi tuleshow.

 

Lisainfot vaata siit.

Laadimine...Laadimine...