VAATA PILTE: Tarbijakaitse kõrvaldas müügilt kaks ohtlikku mänguasja ja lauaküünla

Tarbijakaitseamet kõrvaldas müügilt ohtlikuks osutunud lastele mõeldud mängulennuki, merineitsi ujumiskomplekt ning lauaküünla Patina.

Pilt: Tarbijakaitseamet

VAATA PILTE: Tarbijakaitse kõrvaldas müügilt kaks ohtlikku mänguasja ja lauaküünla

Tarbijakaitseamet kõrvaldas müügilt ohtlikuks osutunud lastele mõeldud mängulennuki, merineitsi ujumiskomplekt ning lauaküünla Patina.

Tarbijakaitseamet leidis Pärnus asuva KoduTop OÜ kauplusest müügilt mängulennuki "Cartoon Sharpen the wits plane", mida juba kolme aasta eest osutus ohtlikuks, edastas amet BNS-ile. Toote väikesed osad võivad põhjustada väikelapsel lämbumisohu. Toona oli selle mänguasja levitajaks varem samal aadressil tegutsenud Oldtrees OÜ, kel oli kohustus tooted kõrvaldada.

Menetluse käigus selgus, et KoduTop OÜ poolt pakutavad tooted olid samad, mis tema eelkäija OÜ Oldtrees varem turult kõrvaldas. Kuivõrd need samad ohtlikud tooted on taas müügilettidele jõudnud, tuleb selliste olukordade vältimiseks tooted tagasi kutsuda ja hävitada. Juhul, kui tarbija on ostnud sellise lennuki KoduTop OÜ kauplusest, võib ta selle tagastada ja talle hüvitatakse ostusumma. Ostutšekki ohtliku toote tagastamise puhul ei ole vaja.

Ameti tähelepanu äratas ka müügil olnud laste ujumiskomplekt Mermaid Tail, mis koosneb bikiinidest, monolestast ja merineitsi saba meenutavast kostüümist. Bikiinide ülaosa oli seotavate kaelataguste ning seljataguste paeltega, mis on kasutajale ohtlikud, kuna mänguväljaku või veepargi atraktsioonidel võivad paelad seadme konstruktsiooni takerduda ning tuua kaasa poomis- või vigastusohu. Toote levitaja Sokisahtel OÜ kõrvaldas bikiinid kontrollimise ajal müügilt.

Kuigi monolest ja kostüümiosa eraldi võttes ei ole kumbki ohtlik, siis toodete kooskasutamine võib lähtudes Austraalias läbi viidud uurimusest vähendada laste ujumisoskust kuni 70 protsenti ja seetõttu ei pruugi selline toode olla ohutu. Tarbijakaitseamet edastas Sokisahtlile info merineitsi sabaga seotud võimalike ohtude kohta. Ettevõtte kõrvaldas toote lõplikult müügilt.

Soome turujärelevalveasutusest tuli teave, et OÜ Flora Kaubandus toodetud lauaküünal Patina ei läbinud edukalt testimist, milles selgus, et küünal ei vasta stabiilsusnõuetele ja kukub ümber, mis võib olla tuleohtlik.

Flora Kaubandus andis teada, et selliseid küünlaid toodeti nii valges kui punases värvitoonis. Ettevõte on tooted turult kõrvaldanud ja tagasi kutsunud, mis tähendab, et kui mõnel tarbijal on selline küünal kodus, peaks ta selle ostukohta tagasi viima ning talle tagastatakse ostusumma.

Laadimine...Laadimine...