Väikekaupmehed soovivad erandit alkoholi väljapaneku piirangu nõudesse

Eesti Väikekaupmeeste Liit soovib, et riik teeks alla 900 ruutmeetri suuruste müügisaalidega kauplustele erandi alkohoolsete jookide nähtava väljapaneku keelu osas.

Pilt: Scanpix

Väikekaupmehed soovivad erandit alkoholi väljapaneku piirangu nõudesse (1)

Eesti Väikekaupmeeste Liit soovib, et riik teeks alla 900 ruutmeetri suuruste müügisaalidega kauplustele erandi alkohoolsete jookide nähtava väljapaneku keelu osas.

Ligi 150 väikepoodi ühendav väikekaupmeeste liit pöördus teisipäeval riigikogu majanduskomisjoni poole sooviga laupäeval jõustunud säte kas tühistada või teha väiksematele kauplustele erand, kuna see nõuab paljudele üle jõu käivaid investeeringuid ja suurendab varguste ohtu.

Liit kirjutas mai lõpus, et kuni käesoleva hetkeni ei ole kaupmehed näinud veenvaid mõjuanalüüse ning kaalukaid argumente, mis tõestaks, et täiendavate kohustuste seadmine jaekaupmeestele vähendaks inimeste alkoholitarbimist.

Lisaks sunnitud investeeringute aspektile tekib alkohoolsete jookide väljapaneku eraldamisega suurem võimalus vargusteks, sest väiksema personaliga poodides jäävad eraldatud alad tihti tähelepanuta.

Eriti raskesse olukorda paneb nimetatud seadusemuudatus väiksemad kauplused, kuna nõutavad ümberkorraldused ei ole tihtipeale üldse võimalikud. Ka statistika näitab, et sulgemisele lähevad valdavalt väiksemad, eelkõige maapiirkondades olevad kauplused.

Praegu kehtivas seaduses sõnastatud piirang on kaupmeeste arvates liialt laialt tõlgendatav, mis teeb seaduse rakendamise järelevalve  nii kontrollija kui kontrollitava jaoks keeruliseks ja mitmeti mõistetavaks.

Kulutusi ja investeeringuid on juba teinud kõik kaupmehed, kuid ebaselgest kehtivast regulatsioonist tulenevalt jääb suur tõenäosus täiendavate ettekirjutuste korral uute kulutuste tegemiseks, märkis liit.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...