VIDEO! Lukas: lauluväljakule kõrghooneid ei tule

"Olen kutsunud üles peatama kõrghoonete rajamise lauluväljaku lähedale ja territooriumile. Kõrghooneid sinna ei tule, mis on ka linnaga kokku lepitud," kinnitas kultuuriminister Tõnis Lukas. "Me ei tohi läbi lõigata oksa, kus me oma traditsiooniga istume."

Pilt: Scanpix
Video Eesti

VIDEO! Lukas: lauluväljakule kõrghooneid ei tule (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Olen kutsunud üles peatama kõrghoonete rajamise lauluväljaku lähedale ja territooriumile. Kõrghooneid sinna ei tule, mis on ka linnaga kokku lepitud," kinnitas kultuuriminister Tõnis Lukas. "Me ei tohi läbi lõigata oksa, kus me oma traditsiooniga istume."

 

Lukas luges tänasel valitsuse pressikonverentsil ette laulupeoga seotud statistika, kust ilmnes, et peol esines 1807 kollektiivi. "Kõik ei mahtunud lauluväljakule ära. Laulupidude mõte on, et kõik peaks ära mahtuma. See pole anakronism. Kokkusaamise kohana peab laulupidu jääma. Peame mõtlema, mida lauluväljakuga teha," rääkis Lukas.  

Ta osutas, et tulevikus pole messialal võimalik enam piduliste toitlustamist korralda, mis tähendab, et see peab kolima lauluväljakule, mis hõivab veel osa ruumist. "Olen kutsunud üles peatama kõrghoonete rajamise lauluväljaku lähedale ja territooriumile. Kõrghooneid sinna ei tule, mis on ka linnaga kokku lepitud," kinnitas ta. "Me ei tohi läbi lõigata oksa, kus me oma traditsiooniga istume." 

Retsidiivsed isikud tuleb isoleerida 

Ratas tõdes, et käesolev aasta algas väga rängalt. "Pole õigustust, kui istume autorooli ja oleme tarvitanud alkoholi. Me ei ole kunagi liikluses üksinda, oleme koos teiste liiklejatega," ütles peaminister Jüri Ratas. "Siseminster võtab asja väga tõsiselt, et selliseid õnnetusi liikluses vähendada. Eesmärk peab olema vähem õnnetusi."

"Saaremaa roolijoodiku mõrvatöö paneb mõtlema, mida teha. Ma ei nõustu pehmotsevate seisukohtadega, et roolijoodikut tuleb ravida. Retsidiivsed isikud tuleb ühiskonnast isoleerida. Pole põhjendus, et "otsustasin sõitma minna". Paljudele autoritaarne lähenemine ei meeldi, aga kellelegi elu tagasi anda ei saa," märkis siseminister Mart Helme. 

Diginomaadid toovad riigile olulist lisandväärtust

Valitsus toetas eelnõud, mis millega tahetakse luua diginomaadi viisa. See võimaldab Eestis viisa alusel töötada inimestel, kes ei asu parasjagu siin riigis.

Eelnõu võimaldaks Eestis viisa alusel töötada inimestel, kelle töö ei sõltu sellest, kus nad parasjagu asuvad, edastas siseministeerium. Eesti on üks esimesi riike maailmas, mis võimaldab diginomaadidele kaugtöö eesmärgil viisa taotlemist.

Diginomaadideks nimetatakse inimesi, kes töötavad veebipõhiselt samaaegselt erinevates riikides ringi reisides, näiteks IT-s, finantsvaldkonnas või turunduses. "Diginomaadid toovad riigile olulist lisandväärtust, kuna tarbivad kaupu ja teenuseid ning avaldavad seekaudu positiivset mõju kohalikule ettevõtlusele," ütles Helme.

Helme sõnul on Eesti tuntud uudsete tehnoloogiliste lahenduste poolest ja on rahvusvahelises mastaabis diginomaadidele atraktiivne sihtriik, kuid praegune töörände regulatsioon diginomaadidega ei arvesta.

"Eestisse tööle tulemiseks peab neil olema Eesti tööandja ning seetõttu tulevad diginomaadid tihti Eestisse turistiviisaga, kuigi soovivad siin viibides ka kaugtööd teha," nentis siseminister. "Kuna diginomaadid ei mahu klassikalise töötamise reeglite alla, takistab Eesti tööandja nõue nende Eestisse tulekut ja eesmärgipärase viibimisaluse valimist Eestis." 

Helme osutas, et Eesti on e-algatustes edumeelne maa ning selleks, et oleksime digivõidujooksus konkurentsis, peame oleme innovatiivsed. Vähendamaks intellektuaalset tööd tegevate inimeste nappust, on tema sõnul võimalik pidada digitöökohta.

Diginomaadi eest vastutab vahendaja

Samas nägi Helme selles ka ohte. "Näeme petturluse ja sulitempude esilekerkimist veebis. Me ei tohi olla lahked ja avatud diginomaadidele, kes seda võimalust kuritarvitavad."

Regulatsiooni väljatöötamisel on arvestatud ka väärkasutusriskide vähendamisega. "Diginomaad saab Eestisse kaugtöö tegemiseks tulla üksnes vahendaja kaudu, kes diginomaadi siin viibimise eest ka vastutab. Seejuures rakenduvad diginomaadile viisa andmise üldised tingimused, muuhulgas peab neil Eestis viibimiseks olema piisavad rahalised vahendid," toonitas minister.

Helme lisas, et kuigi olemuslikult on tegemist turismi ühe vormina, pole tegemist klassikalise turismiga, vaid töötamisega oma ettevõtte kasuks välisriigis.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...