Wolti vahendusel saab alkoholi ka alaealine

Delfi eksperiment paljastas olulise vea toidukullerettevõtte Wolt mobiilirakenduses – app ei küsi tellija vanust.

Pilt: Scanpix

Wolti vahendusel saab alkoholi ka alaealine

Toimetaja: Meelis Piller

Delfi eksperiment paljastas olulise vea toidukullerettevõtte Wolt mobiilirakenduses – app ei küsi tellija vanust.

Delfi ajakirjaniku juuresolekul tegi 14aastane neiu Wolti konto ning tellis restoranist lisaks toidule ka  alkoholi sisaldavat siidrit. Wolti kuller tõi selle ka kohale ega küsinud tellijalt vanuse tuvastamiseks isikut tõendavat dokumenti.

Wolti Baltikumi tegevjuhi Liis Ristali sõnul ei saa alkohol alaealise kätte sattuda, sest rakendus nõuab tellijalt kinnitust, et tegemist on täisealisega. Wolti esindaja selgitas, et ettevõte on heausklik ning on veendunud, et kohusetundlikud kodanikud Wolti määratud tingimusi ei riku – tingimused tulevad kasutajale eraldi lingiga.

Samuti on kuller Ristali sõnul kohustatud küsima isikuttõendavat dokumenti. Eksperimendi käigus kuller tüdrukult aga dokumendi esitamist ei nõudnud ning andis tellimuse lahkesti üle.

Kuigi tegevjuhi sõnul selgitatakse dokumendi küsimise nõuet koolitusel kõikidele kulleritele väidavad kaks anonüümsed Delfi allikat, kes Woltis kulleritena töötavad, et midagi sellist neile räägitud ei ole.

Info eksperimendi kohta jõudis ka politseisse. Lõuna prefektuuri ennetlus- ja menetlustalitus palus Woltil teha rakenduses vastavad muudatused, et sarnaseid olukordi rohkem ei tekiks. Politsei palus teha kulleritele ka põhjalik alkoholi ja alaealisi puudutav koolitus.

Laadimine...Laadimine...