Tervis

Eesti liitus maailma vähideklaratsiooniga
Tervis Eesti

Eesti liitus maailma vähideklaratsiooniga (1)

Peaminister Jüri Ratas, rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere allkirjastasid reede õhtul Tallinnas toimunud vähiliidu suurüritusel "Terve Eestiga vähi vastu" maailma vähideklaratsiooni.

Vähk on tõusnud rikaste riikide juhtivaks surmapõhjuseks

Vähk on tõusnud rikaste riikide juhtivaks surmapõhjuseks

"Maailm on tunnistajaks uuele epidemioloogilisele üleminekule erinevate mittenakkushaiguste kategooriate vahel, südameveresoonkonna haigused ei ole enam kõrge sissetulekuga riikides juhtiv surmapõhjus," ütles Quebeci Lavali ülikooli emeriitprofessor Gilles Deganais ülemaailmse uuringu tulemusi kommenteerides.

Patsientide liidu tegevjuht: arstid on ületöötanud
Tervis Eesti

Patsientide liidu tegevjuht: arstid on ületöötanud (1)

"Meditsiinisüsteem on meil üles ehitatud sääraselt, et terviseprobleemi lahendamine alaku perearstist. Kuid sama suur hulk patsiente, kui on Viljandis elanikke, ei kuulu täna ühegi perearsti nimistusse ja neid tuleb juurde, sest iga neljanda inimese perearst on pensioniealine ja järjest sagedamini ei leia terviseamet lahkunud arstile asendajat," ütles Eesti Patsientide Liidu tegevjuht Kadri Tammepuu.

Dr Le Vallikivi: terviseamet ähvardab probleemide lahendamise asemel perearste
Tervis Eesti

Dr Le Vallikivi: terviseamet ähvardab probleemide lahendamise asemel perearste (1)

"Suhted Terviseametiga on teravnenud juba mõnda aega," ütles Eesti perearstide seltsi juht Le Vallikivi pärast terviseameti juhile umbusalduse avalduse saatmist. Dr Vallikivi sõnul ei ole tänavu märtsis sõlmitud hea tahte leping oodatud efekti toonud – et konflikti lahendada, kohtuvad perearstid ning sotsiaalminister ja terviseamet järgmisel kolmapäeval.

Mölder: digiregistratuur on uue ajastu algus
Tervis Eesti

Mölder: digiregistratuur on uue ajastu algus

"See oli mõistagi kurioosum ja häbilugu, et kõigi meie digilahenduste puhul pidi eriarstile aja kinni panemiseks teadma, mis kell ja kuhu helistada. Paraku ei pruukinud ka sellest alati piisata, sest aeglasem helistaja sai teada, et peab teisel päeval uuesti proovima," nentis Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder.

Laadimine...Laadimine...