Tervis

FOTOD! Eesti suurim meditsiinilabor kolib

FOTOD! Eesti suurim meditsiinilabor kolib

Eesti suurim meditsiinilabor SYNLAB, kus tehakse miljoneid analüüse aastas, kolib täna, 23. juunil, uude kesklaborisse Veerenni Tervisekeskuses. Laboriseadmetega veokid liiguvad terve päeva jooksul Tallinnas marsruudil Väike-Paala tänavalt Veerenni tänavale.

Norra psühholoog: depressioonis mehed kukuvad kõrgemalt

Norra psühholoog: depressioonis mehed kukuvad kõrgemalt

"Kui meestel tekivad probleemid, siis nad ei otsi abi ja kannatavad seetõttu rängemalt," sõnas kliiniline laste- ja koolipsühholoog Svein Øverland Norrast. "Näeme seda ka viimasel ajal koolitulistamistega - 10 aastat tagasi oli see nähtus väga harv, nüüd aga muutub see üha levinumaks. Emotsioonidel lastakse enda sees küpseda, abi ei otsita, kuni viimaks tekib plahvatusmoment."

Adik Levin magusamaksust: toiduainetööstusel on esikohal kasum, ehkki peaks olema inimeste tervis

Adik Levin magusamaksust: toiduainetööstusel on esikohal kasum, ehkki peaks olema inimeste tervis

Riigikogu võttis vastu magustatud jookide maksustamise seaduse. "Inimesi sunnitakse mõtlema, mida nad ise ja nende lapsed söövad-joovad," lausus lastearst ja toitumisnõustaja Adik Levin, kellel on hea meel, et suhkru kahjulikkusest on lõpuks hakatud rääkima. Ta hoiatas, et valge suhkur tõstab järsult veresuhkrut. "Aja jooksul hakkavad organismis välja kujunema nii südame-veresoonkonna kui ka paljude teiste organite haigused."

Päikese käes olemine toob tervise ja elujõu

Päikese käes olemine toob tervise ja elujõu

Meie kliimavööndis elades napib päikesevalgust enamikul kuudel aastast, seetõttu pole ime, et see võib põhjustada organismis nõrkust ja jõuetust. Sestap tasub pimedal ajal – oktoobrist märtsini – profülaktika mõttes võtta lisaks D-vitamiini, kirjutab Tallinna Keskhaigla kesklabori bioanalüütilise töö koordineerija Kaja Osi.

Lastearst: vanemate purunenud abielu võib tekitada lapsele toitumisprobleemi

Lastearst: vanemate purunenud abielu võib tekitada lapsele toitumisprobleemi (1)

Toidulaud peab lastearst Ülle Einbergi sõnul olema mõõdukas, kuid mitmekesine. "Kui lapsekene sööb koguaeg makarone, siis tal ilmselgelt tekivad teatud vajakajäämised vitamiinide ja mineraalide osas," märkis ta. Lisaks suurendab ülekaalulisuse riski ka stress. "Vanemad on egoistid ja mõtlevad, kuidas endal parem on, aga kuidas laps abielu purunemise ajal toime tuleb, seda nad ei vaata."

Peep Põdder: lohakalt tehtud kohtuekspertiisi lugenud prokurör teab ise ka, et tal pole vastas võrdset võitlejat

Peep Põdder: lohakalt tehtud kohtuekspertiisi lugenud prokurör teab ise ka, et tal pole vastas võrdset võitlejat (16)

"Silmaga vaatamine, et patsient on heatujuline ja paistab aktiivne, ei ole ekspertiis," ütles Edgar Savisaart ravinud doktor Peep Põdder, kelle sõnul kohtuarstlik ekspertiis on "üle jala" tehtud. "Ega prokurör loll ei ole. Prokurör on kõikide nende terviseasjadega ise ka tutvunud ja saab väga hästi aru, et tal ei seisa vastas sellist vastast, kes oleks ka "võrdne" võitluspartner." Lohakas ekspertiis aga tähendab laiemat probleemi. "Kui sellist ühiskondlikult väga suurt huvi tekitavat kohtuekspertiisi tehakse niimoodi üle jala, mis siis juhtub veel tavainimestele tehtavate ekspertiisidega?"

Teadlased kinnitavad: regulaarne veejoomine parandab mälu

Teadlased kinnitavad: regulaarne veejoomine parandab mälu

Toitumisspetsialistid ja tervisliku eluviisi aktivistid rõhutavad sageli vajadust juua iga päev piisavas koguses vett. Vesi on vajalik kogu organismile, aga vähem on räägitud vee kasulikkusest ajutegevusele. "Kuna meie aju koosneb suuremas osas veest, siis liialt vähese vedeliku tarbimise korral, muutub keskendumine halvaks," ütles toitumisnõustaja Pilleriin Täht.

Rahapuudus tervislikku toitumist ei takista

Rahapuudus tervislikku toitumist ei takista

Rahakoti paksus toidulaua tervislikkust ei mõjuta, selgus TAI uuringust. Ebatervisliku toitumisega paistsid silma jõukamatest peredest pärit teismelised. Siiski on ülekaalulisust vaesemate inimeste seas rohkem.

Lastearst: veganlus ei sobi lastele

Lastearst: veganlus ei sobi lastele

Kuigi veganlus on erinevatel põhjustel järjest populaarsem ja juur- ning puuviljade söömine on kasulik, tõi lastearst Ülle Einberg 2. tasakaalustatud toitumise konverentsil välja 10 põhjust, miks veganlus ei sobi lastele. Ta rõhutas, et laps peab sööma segatoitu ehk kuni 25% toidust peaks olema loomset päritolu.

Sapikivid annavad endast märku suvisel grillihooajal

Sapikivid annavad endast märku suvisel grillihooajal

Sapikive peetakse heaoluühiskonna haiguseks. Ida-Tallinna Keskhaigla mini-invasiivse ja onkoloogilise kirurgia osakonna üldkirurg Airi Oeselg kinnitab, et paljud meie seast puutuvad just suuremate söömingute aegu kokku sapikoolikatega. 

UURING: 37% eestlastest tunnistab ebatervislikku toitumist

UURING: 37% eestlastest tunnistab ebatervislikku toitumist

Põhjuseid, mis inimesed tervislikult ei toitu, oli uuringufirma Faktum & Ariko uuringute juhi Kalev Petti sõnul peamiselt kaks. "Üks on see, et seda peetakse kallimaks, ja teine on see, et info tervislikust toitumisest ei ole usaldusväärne, sest igaüks räägib erinevat juttu," rääkis ta.

Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa

Riigi raha eest igal pool hambaid korda ei saa

​Kuigi järgmisest kuust peaksid ka täiskasvanud saama riigi raha eest hambaid parandada, tuleb mitme maakonna inimestel selleks sõita suurde linna, sest ükski kohalik hambaarst pole nõus riigi pakutud tingimustel töötama

Maailmas kiireneb laste rasvumine

Maailmas kiireneb laste rasvumine

Rasvumise probleem kasvab nii rikastes kui ka vaestes riikides ning paljudes neist rasvuvad lapsed kiiremini kui täiskasvanud, näitab esmaspäeval ajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uurimus.

Suurbritannia professor: tervena elatud aastad on tähtsam kui pikk eluiga

Suurbritannia professor: tervena elatud aastad on tähtsam kui pikk eluiga

Londoni King's College'i epidemioloogilise psühhiaatria professor dr Martin Prince märkis, et paljud eakad peavad võitlema mitte ainult ühe, vaid mitme kroonilise haigusega, samas on nende majanduslik ja sotsiaalne kaitse habras. "Isegi riikides nagu Eesti ja minu enda riik - Suurbritannia, kus sotsiaaltoetuste süsteem on arenenud, on eakas ühiskonna klassina haavatavad, neil ei ole piisavalt toetust riigilt ja nende perelt, et elada turvaliselt üksi," märkis ta.

Iva: tervena elatud aastaid peavad pikenema

Iva: tervena elatud aastaid peavad pikenema

"Kõrgema oodatava eluea oleme praeguseks saavutanud tänu suurepärasele meditsiinile, kuid muret teeb tervena elatud eluiga – inimesed elavad kauem, kuid haigena," nentis sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Hambaarst kasutab patsientidel absurdset imemasinat

Hambaarst kasutab patsientidel absurdset imemasinat

Imeravimasin TimeWaver pidavat tervendama kõiki: inimesi, koeri-kasse ja isegi firmasid.Hambaarst Kristi Otti on aparaati kasutanud rohkem kui sajal inimesel, kuid hambaarstide liit ei saa midagi teha. TimeWaverit Eestis müüv firma meelitas inimesi pseudoteaduslikku uurimisrühma, kuhu kuulumine maksab sadu eurosid.

Uus haiguspäevade hüvitamise kord vähendas töölt puudumisi kolmandiku võrra

Uus haiguspäevade hüvitamise kord vähendas töölt puudumisi kolmandiku võrra (1)

"Tõenäoliselt vähenes kergekäeliselt võetud haiguslehtede hulk. Probleemiks on aga see, et haiguslehtede kasutamist piirasid kõige enam madalama sotsiaalse positsiooni ja madalama sissetulekuga inimesed," sõnas töötervishoiuarst Evelyn Aaviksoo. "Kui vajaduse korral jäetakse haigusleht kasutamata seetõttu, et sissetulek väheneb talumatult palju, siis ohustab see inimese tervist ja niisugust olukorda ei tohiks juhtuda."

Ilukirurgiast saab abi ka tervisemure korral

Ilukirurgiast saab abi ka tervisemure korral

Ilukirurgia ei ole ainult välimuse muutmine nö edevuse eesmärgil, tegelikkuses pöörduvad igas vanuses inimesed ilukirurgi poole ka näiteks pärast traagilist õnnetust, mis on põhjustanud tõsiseid emotsionaalseid ja füüsilisi kannatusi. 

Neljandik eestimaalasi ei saa aru, et joovad alkoholi liiga palju

Neljandik eestimaalasi ei saa aru, et joovad alkoholi liiga palju (3)

"Liigtarvitamist nähakse alles siis, kui inimene ei suuda alkoholi tarvitamist enam kontrollida ning tal on tekkinud toimetulekuprobleemid igapäevase elukorraldusega," sõnas Tervise Arengu Instituudi ekspert Jane Alop. "Tegelikult on toimetulekuprobleemidega alkoholisõltlased vaid jäämäe tipp." Kui vaid 4% inimestest leiavad ise, et joovad liiga palju alkoholi, siis ekspertide hinnangul on ligtarvitajaid 30 protsenti eestimaalastest.

Laadimine...Laadimine...