Tervis

PEHMOTSEMINE JÄTTA: alkohoolikust pereliikme nunnutamine annab talle vaid hoogu juurde

PEHMOTSEMINE JÄTTA: alkohoolikust pereliikme nunnutamine annab talle vaid hoogu juurde

"Mõnel ütlevad neerud üles ja mõned ei saa enam kõndida," kirjeldas dr Jaanus Mumma alkoholi liigtarvitamsie tagajärgi. "Südame suurenemine võib viia äkksurmani." Eestis on hinnanguliselt 50-60 000 alkoholi liigtarbijat, kes hävitavad enda ja oma pere elu. Tervise Arengu Instituut (TAI) pakub sõltlastele alkoholist loobumiseks anonüümset programmi "Selge", mis on osutunud üllatavalt populaarseks.

Kristjan Port: meid tabanud kriis viitab koostöö puudumisele

Kristjan Port: meid tabanud kriis viitab koostöö puudumisele (2)

"Tervis sarnaneb rahaga selles mõttes, et seda saab hankida, seda saab kaotada, seda saab kasutada ja seda saab ka raisata. Aga selle koha pealt saab tervise sarnasus rahaga otsa, sest tervis ei asu rahakotis ega ühes kohas, seda ei saa lihtsalt osta," ütles TLÜ spordibioloogia professor Kristjan Port TÜ Delta trendipäeval.

Uuring: viiendikul eestimaalastel on probleeme allergiatega

Uuring: viiendikul eestimaalastel on probleeme allergiatega

Äsja Philipsi poolt läbiviidud uuringu kohaselt koges kevade esimeste nädalate jooksul loodusest tulenevaid allergilisi reaktsioone viiendik Eesti inimestest - 22 protsenti vastanutest kurtis vesise nina, aevastamise ning sügelevate silmade ja nina üle, mis kõik viitavad pollinoosile ehk kevadisele õietolmuallergiale.

Laadimine...Laadimine...