Eesti jõudis poolesaja siseterviserajani

Eesti Terviserajad SA eestvedamisel on hoonetesse üle Eesti maha märgitud juba 50 siseterviserada, mis kutsuvad inimesi rohkem liikuma.

Pilt: Scanpix

Eesti jõudis poolesaja siseterviserajani

Eesti Terviserajad SA eestvedamisel on hoonetesse üle Eesti maha märgitud juba 50 siseterviserada, mis kutsuvad inimesi rohkem liikuma.

Hoonetesisesed rajad on igapäevaselt kättesaadavad juba 55 000 inimesele, kes neis majades liiguvad. Uued siseterviserajad avatakse kolmapäeval Eesti Rahvusraamatukogus ning Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, vahendas BNS.

"Terviseradade ehk kodulähedaste liikumisvõimaluste loomine on olnud meie eesmärk juba 13 aastat ning EV100 puhuks on meil 100 rada kingituseks Eestile. Et liikumine veelgi lähemale tuua ja loomulikuks päeva osaks muuta, oleme juba kolm aastat võtnud ette ka hoonetesisesed liikumisvõimalused, kus täna saame rõõmustada juba 50 hoone inimesi üle Eesti. Liikumisrõõmu nakatamine on meie igapäevatöö," ütles Eesti Terviserajad SA juht Alo Lõoke.

Siseterviserajad sobivad nii koolidesse, lasteaedadesse, kontoritesse, SPA-desse, haiglatesse kui ka raamatukogudesse. Eesti Rahvusraamatukogu siseterviseraja loomist eest vedanud Tormis Laanisto väljendas heameelt, et raamatukogu sellise raja sai. „Panime rõhku sellele, et meie siseterviserada pakuks midagi nii kehale kui ka vaimule," sõnas Laanisto ja tõi näiteks, et rajal saab mängida malet ning kabet. Laanisto sõnul annab siseterviserada raamatukogule lisaväärtust, sest peale raamatute ja ürituste pakub raamatukogu nüüd lugejatele midagi sootuks teistsugust.

„Regionaalhaigla soovib lisaks patsientide eest hoolitsemisele panustada tööandjana ka oma töötajate tervisesse ning seetõttu tegeleme järjest enam tervisedendusega töökohal. Terviseraja avamine andis selleks suurepärase võimaluse, sest lisaks toitumisele on oluline tähelepanu pöörata ka liikumisele. Siseterviserada annab võimaluse kasutada virgutuspausiks ära meie haigla pikad koridorid ja trepid ning kuna liikumine ühendab, on rajal olles hea võimalus lisaks liikumisele öelda ka „Tere!" oma kolleegidele või pidada kõnnikoosolekuid," ütles Regionaalhaigla personalispetsialist Maimu Saska.

Järgmised siseterviserajad on rajamisel AS Ensto Ensek Keila tehasesse, Tallinna Laagna gümnaasiumisse, Ahja kooli, Kullamaa keskkooli, TTÜ Virumaa Kolledžisse, Kohila lasteaeda Sipsik, Eesti Töötukassa Tallinna kontorisse ja paljudesse teistesse majadesse üle Eesti.

Eesti Terviserajad SA on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Swedbanki 2005. aastal alanud ühine panus tasuta aastaringsete kodulähedaste liikumisvõimaluste loomisel üle Eesti. Eesti Vabariik 100 puhuks on 100 rada kingituseks Eestile. 2015. aastal alustati siseterviseradade rajamist, mille arv on praeguseks jõudnud 50-ni. 2017. aastal alustati linnasiseste liikumisradade arendamisega tänavatel ja linna südames, kus inimesed on lihtsalt jalutamas harjunud käima ning neid on praegu neli.

Veebruar on ühtlasi terviseradade kuu "Vabariigi terviseks!", mis toimub SA Eesti Terviserajad ja selle kolme põhitoetaja ning Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile koostöös. Vabariigi sünnipäeval 24. veebruaril on kõik üle Eesti oodatud terviseradadele, et teha koos tiir ümber maakera. Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas internetis, kirja saab ennast panna kodulehel www.terviserajad.ee ja liituda üleskutsega Facebooki lehel www.facebook.com/terviserajad/ või otse https://www.facebook.com/events/137010770282379/

Laadimine...Laadimine...