Eesti Kurtide Liit nimetas aasta toetajaiks Tallinna, Tartu ja Pärnu

Eesti Kurtide Liit nimetas neljapäeval toimunud liidu 95. aastapäeva tähistamisel tänavusteks aasta toetajateks Tallinna, Tartu ja Pärnu linna.

Pilt: Scanpix

Eesti Kurtide Liit nimetas aasta toetajaiks Tallinna, Tartu ja Pärnu

BNS

Eesti Kurtide Liit nimetas neljapäeval toimunud liidu 95. aastapäeva tähistamisel tänavusteks aasta toetajateks Tallinna, Tartu ja Pärnu linna.

Autasu võtsid vastu Tallinna abilinnapea Merike Martinson, Tartu hoolekande teenistuse juhataja Maarika Kurrikoff ja Pärnu abilinnapea Jane Mets, teatas Tallinna linnavalitsus BNS-ile.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul tuli autasu suure üllatusena, sest koostöö on olnud nii pikaajaline ja pidev, et ei osanud selles midagi nii erilist näha. "Samas teeb suurt heameelt, et meie panust on märgatud ja seda ka tunnustatud. Hea on ka märkida, et Tallinna lisaeelarves on viipekeele tõlketeenust suurendatud 50 protsendi võrra," sõnas abilinnapea.

Eesti Kurtide Liidu esimees Tiit Papp ütles, et koostöö Tallinnaga oli ja on väga üksteist mõistev, tihe ja toetav. "Koostöö on alates 2007. aastast katkematult sujunud. Tallinn on suurendanud aastast aastasse viipekeele tõlketeenuse rahastust, tänu sellele said Tallinna kurdid järjest rohkem igas kuus tõlketunde kasutada. Samuti rahastab linn kurtide ja viipekeelsete vaegkuuljate sotsiaalnõustamist, mille eesmärgiks on nõustada ja praktiliselt abistada olme-, tervishoiu- ja tööhõiveprobleemide lahendamisel kuulmispuudega inimesi, kes ei tule iseseisvalt antud probleemide lahendamisega toime," rääkis Papp.

Aasta teoks 2017 nomineeriti Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühing, kes on alates 1989. aastast panustanud missioonitundlikult kurtide ja kuuljate omavahelise suhtluse edendamisse.

Aasta kurdiks 2017 tunnistati Mati Kartus, kes on pühendanud oma elust 43 aastat kurtide estraadi-, pantomiimi- ja teatrikunsti. Samuti peeti tänukirjadega meeles teisi toetajaid ja koostööpartnereid.

Üritusel esinesid Tallinna Heleni Kooli lapsed ja noored viipekeelsete lauludega. Esines ka Mati Kartuse estraadi- ja pantomiimitrupp.

Eesti Kurtide Liit, Eesti Kurttummade Seltsi õigusjärglane, loodi 22. mail 1922. Kurtide rahvas on algusest peale väga oluliseks pidanud hariduse, kommunikatsiooni kättesaadavust ja tööhõivet, mis ei ole tänapäevani aktuaalsust kaotanud.

Laadimine...Laadimine...