Savisaar: puuetega inimestele mõeldud taristu jätab Tallinnas soovida

Endine Tallinna linnapea ja linnavolikogu liige Edgar Savisaar pole rahul puuetega inimeste puuduliku taristuga pealinnas.

Pilt: Scanpix

Savisaar: puuetega inimestele mõeldud taristu jätab Tallinnas soovida (3)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Endine Tallinna linnapea ja linnavolikogu liige Edgar Savisaar pole rahul puuetega inimeste puuduliku taristuga pealinnas.

Savisaar ütles Youtube'is avaldatud videopostituses, et ta soovis Tallinna volikogus linnapea valimistel sõna võtta kuid sõnavõtte ei olnud ette nähtud. "Aga ma tahaksin mõnedest asjadest rääkida, mis mulle tundusid tähtsad olema ja millest ma tahtsin kõnelda ka Mihhail Kõlvartiga – uue, äsja valitud linnapeaga. Nimelt invaliidide olukorrast, puuetega inimeste olukorrast Tallinnas," vahendab BNS Savisaare öeldut. "Ega minu arvates küll sellega rahul ei tohi olla. Mulle räägiti, et selle aasta alguses korraldati ümber invataksode kasutamine – varem oli see laialdasemalt võimalik, aga nüüd on see võimalik ainult pimedatel ja ratastooliinimestel. Ja ka nendel ainult selleks, et minna arsti juurde, just nagu mingeid muid vajadusi ei olekski invaliididel."

"Ma proovisin ühel päeval minna sotsiaalkindlustusosakonda, mis on Tallinna linnavalitsuse Kesklinna valitsuse juures. Jah, trepist üles minna on üsna keeruline. Veel keerulisem on – kui juba üleval oled – avada ust, sest on väga rasked uksed. Ja kõige keerulisem on veel kella anda, sest kell on selgelt määratud inimestele, kes seisavad kahel jalal. Mis tähendab seda, et ega mina sinna ei jõudnudki," kõneles Savisaar. "Ma väga tahaksin loota, et Kõlvart linnapeana suudab neid küsimusi hakata lahendama."

"Ma lisaksin neile veel üht-teist: ka Lasnamäel, kust Kõlvart on valitud saadikuks, on ju küsimus selles, kuivõrd on käest ära need trepid, mis viivad üles Lasnamäe sildadele. Need trepid on korrast ära ja liikumine seal on suhteliselt keeruline. Tegelikult peaks sel kevadel ka need trepid korda tegema. Selle eest peaks linnapea hea seisma. Tuleb mõelda sellele, et tegelikult on Tallinnas küllalt palju inimesi, kel ei olegi võimalik kasutada linna infrastruktuuri, sest nad on puuetega inimesed ja nende peale ei ole piisaval mõeldud seniajani," lõpetas Savisaar enda videopostituse.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...