INIMÕIGUSTE KESKUSE JURIST: Inimkaubanduse ohvriks langevad isegi kolmeaastased lapsed
Krimi Eesti

INIMÕIGUSTE KESKUSE JURIST: Inimkaubanduse ohvriks langevad isegi kolmeaastased lapsed

Täna avalikustatud Eesti inimõiguste keskuse aruandes nenditakse, et inimkaubandus on Eestis probleemiks, kuna Eesti on nii lähte-, transiidi- kui ka sihtriigiks. "Suureks probleemiks on ka alaealiste ärakasutamine seksuaalse ekspluateerimise eesmärgil. Ohvreid on vanuses kolm kuni seitseteist," märkis Inimõiguste Keskuse jurist Anni Säär, kelle sõnul langevad seksuaalse ärakasutamise ohvriteks enim naised ja lapsed, mehi aga sunnitakse orjatööle.

Kadunuks jäänud mees elas kaks kuud metsas

Kadunuks jäänud mees elas kaks kuud metsas

Tähelepanelik jahimees leidis Põlvamaa metsast auto, milles istus väga habetunud mees. Tegu oli oktoobris kodust lahkunud mehega, kes sõitis autoga raskesti ligipääsetavasse metsatukka, ostis söögipoolist külapoest ning soojendas küünaldega autot, kus ta ööbis.

FOTOD! Taavi Aas diplomaatidele: Tallinnast saab puhta õhuga roheline e-linn

Taavi Aas diplomaatidele: Tallinnast saab puhta õhuga roheline e-linn

Linnapea Taavi Aas tutvustas Raekojas Tallinnas resideerivale diplomaatilisele korpusele linna saavutusi ning tulevikuplaane. "Tallinn esitles end innovatsioonipealinnade konkursil "linnana, kus tulevik algab täna"," sõnas Aas. "Oleme  loomas tõelist e-linna, kus asjaajamine on selge ja toimib digitaalselt."

Tee jõulukingi ostuga loomadele heategu

Tee jõulukingi ostuga loomadele heategu

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) alustas detsembris heategevuslikku jõuluoksjonit, mille kõik tulud lähevad hättasattunud loomade abistamiseks. Heategevuslik oksjon toimub ELSi Facebooki lehel ning kestab kuni 20. detsembri keskööni.

FOTOGALERII! Mustamäe spordikeskus kerkib jõudsalt

FOTOGALERII! Mustamäe spordikeskus kerkib jõudsalt

"Kõige suurem heameel on ehitaja uudse ja modernse lähenemise üle - üks keskusse rajatav polüfunktsionaalse põrandaga spordisaal on ainulaadne kogu Baltimaades," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Samuti tunnen rõõmu ujumise algõppe võimaluste laienemise üle. Lõpuks ometi saavad juba lasteaiaealised Mustamäe lapsed uues keskuses ujuma õppida."

Tulumaksureformi konverents

VIDEO! Indrek Neivelt: äraelamiseks liiga väikselt tulult maksu võtmine meenutas orjapidamist

VIDEO! Indrek Neivelt: äraelamiseks liiga väikselt tulult maksu võtmine meenutas orjapidamist (2)

"Siiani oleme maksustanud tulu, millega pole niigi võimalik ära elada. See on lubamatu," rääkis ettevõtja Indrek Neivelt. "Sellise maksustamise peale tuleb orjapidamine meelde." Neivelti sõnul levivad maksusüsteemi muutmise kohta mitmed müüdid. "Üks neist on, et maksusüsteem peab olema lihtne või et maksusüsteemi ei tohi muuta," selgitas ettevõtja. "See on absurdne väide."

Pealinn

EKSMEHE VANGIS: Endised abikaasad hoiavad naisi lapse kaudu kodus lõksus

EKSMEHE VANGIS: Endised abikaasad hoiavad naisi lapse kaudu kodus lõksus

Paljud naised on ka pärast suhte purunemist aastaid sisuliselt eksmehe pantvangid – nad ei saa alustada uut elu, sest mees hoiab neid laste kaudu sunnismaisena paigal. "Kõige agressiivsemad on tihti just juhtival kohal olevad jõukad mehed," lausub jurist Merle Albrant. Lapse kaudu tahetakse kontrollida naist, pääseda alimentide tasumisest ning sagedased on ka lapseröövid. 

kas jõukamad peaksid panustama ühiskonda kõrgemate maksudega?

roheline pealinn

Eesti Looduskaitse Selts peab jõulukonverentsi

Eesti Looduskaitse Selts peab jõulukonverentsi

Reedel toimub Tallinna Loomaaias Eesti Looduskaitse Seltsi jõulukonverents, kus esinevad seltsi auesimees Arnold Rüütel, keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, loomaaia direktor Tiit Maran ja mitmed teised oma valdkonna asjatundjad.

soome sada aastat vabadust

Anu Laitila: ilma vaheajata vabadust nautinud soomlased võtavad seda iseenesestmõistetavana

Anu Laitila: ilma vaheajata vabadust nautinud soomlased võtavad seda iseenesestmõistetavana

"Mulle tundub, et Eestis lähetuses olles on minust saanud palju isamaalisem inimene. See on juhtunud tänu eestlastele, sest siin olles näen, kui oluline on eestlastele nende iseseisvus," rääkis Soome Instituudi juhataja Anu Laitila. "Meie, soomlased, oleme juba sada aastat vabad olnud ilma igasuguse vaheajata ja meile on see muutunud juba liiga iseenesestmõistetavaks. Ma austan eestlaste suhtumist ja elan kaasa mõlemale maale."

Põnev/kasulik

Linnaosade uudised

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?