Sotsiaalministeerium: puuetega laste tugisüsteem peab muutuma inimesekeskseks

Sotsiaalministeerium: puuetega laste tugisüsteem peab muutuma inimesekeskseks

Puudega lastega perede toimetuleku ja vajaduste uuringust tuleb välja, et peamiselt seisavad puudega lastega pered silmitsi kahe olulise probleemiga, milleks on abi ja toetuste alase info ning teenuste kättesaadavus. Olukorra parandamiseks kavatseb sotsiaalministeerium muuta osapoolte tööpraktikat selliselt, et väheneks hindamistele kuluv ressurss, mille arvelt oleks võimalik suuremas mahus teenuseid osutada ning et laps ja tema pere jõuaksid võimalikult kiiresti vajaliku abi ning teenusteni. 

TÕNISTE: Maksukorralduse seaduse muudatus paneb kelmid ja maksupetturid vastutama

TÕNISTE: Maksukorralduse seaduse muudatus paneb kelmid ja maksupetturid vastutama

Valitsus plaanib tänasel istungil toetada maksukorralduse seaduse muutmist, mis tõhustaks tulevikus maksuvõlgade sissenõudmist ja laiendaks inimeste ringi, kellelt saaks maksuvõlgu sisse nõuda. "Levinud on olukorrad, kus kelmid panevad enda asemel ettevõtet juhtima kõrvalise või maksejõuetu isiku," selgitas rahandusminister Toomas Tõniste. "Need isikud, kes tegelikult niite tõmbavad, ei vastuta. Edaspidi saab maksuamet raha tagasi nõudma hakata tegelikelt süüdlastelt."

UURING: Kolmveerand Eesti noortest paneb igal kuul raha kõrvale

UURING: Kolmveerand Eesti noortest paneb igal kuul raha kõrvale

Tööturule sisenevate 18- kuni 25-aastaste noorte seas läbi viidud uuringust selgub, et koguni 77 protsenti Eesti noortest säästab ning planeerib oma kulutusi igakuiselt. Umbes kolmandik noortest säästab kuus rohkem kui 100 eurot ning peamine põhjus, miks raha kokku hoitakse, on nii suuremad ostud (24 protsenti) kui ka oma kodu soetamine tulevikus (22 protsenti).

KUUMALAINE

Politsei hoiatab veebipetturite eest

Politsei hoiatab veebipetturite eest

Keskkriminaalpolitsei  kinnitusel on viimastel päevadel sagenenud e-kirja teel saadetud kirjad, milles ähvardatakse, et inimese arvutis on pahavara, mis on tema tegevust jälginud ja salvestanud.

tallinna merepäevad

kas elatisraha peaks sõltuma vanema palgast või lapse vajadustest?

KULUNUD SOKID KOKKUOSTU: Millal Eestis hakatakse maksma vanade riiete eest?

KULUNUD SOKID KOKKUOSTU: Millal Eestis hakatakse maksma vanade riiete eest?

Inglismaal arvatakse, et ka vanadel sokkidel on rahaline väärtus ja need saab viia kokkuostu. Ka Eestis peaks hakkama nuputama, kuidas vanu riideid või riidetööstuse jääke paremini koguda, sest euroliidus keelatakse alates 2025. aastast nende sattumine olmeprügisse. "Ma arvan, et ka Eesti ei seisa nendest arengutest kaugel," kommenteeris ringkäitluse ekspert Kerli Kant Hvass raha maksmist vanade riiete eest.

Taavi Aas: suvised ummikud ilmutavad mõningaid leebumise märke

Taavi Aas: suvised ummikud ilmutavad mõningaid leebumise märke

Tallinna Transpordiamet tegi koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga täna hommikuse tipptunni ajal vaatluslennu Tallinna linna kohal, tuvastades, et Tammsaare-Tondi-Rahumäe ristmikul ummikuid pole ja muudes kitsaskohtades on liiklus varasemast sujuvam. "Hommikuti on seis parem, õhtuti vajab parandamist. Täna hommikul vahemikus 7.30-9.00 läbi viidud vaatluslend osutas, et liiklusummikute osas on tervikuna olukord veidi paranenud," sõnas Tallinna linnapea Taavi Aas.

XIX Keskaja päevad

Eksperdid liiklusest

Linnaosade uudised

Tallinnas toimub augustis IRONMAN täispikk triatlon

Tallinnas toimub augustis IRONMAN täispikk triatlon

4. augustil toimub IRONMAN Tallinna täispikk triatlon, mis algab Lennusadamas ujumisega ja finiš on võistluskeskuses Vabaduse väljakul. Tallinna linnavalitsus andis nõusoleku ürituse korraldajale, MTÜ-le Sportlik Eesti SEVE Ehituse Heategevusjooksu ja IRONMAN Tallinna triatloni ajal mõnede Kesklinna, Põhja-Tallinna ja Haabersti linnaosa teede osaliseks või täielikuks sulgemiseks 3., 4. ja 5. augustil.

võidupüha

Pealinn

SUNDÜÜRNIK: Hinges kriipis ja endist kodutänavat vältisin aastaid
Eesti

SUNDÜÜRNIK: Hinges kriipis ja endist kodutänavat vältisin aastaid (8)

"Minu sügav soov on, et õiglus pääseks lõpuks võidule ja nende umbes 100 000 inimese kannatused, kes omandireformiga allavett lasti, saaksid rahaliselt kompenseeritud," ütles sundüürnik Urmas Michelis. Omandireformi valitsuskomisjon kavatseb kokku panna sundüürnike nimekirja, et uurida tekitatud kahjusid.

Mis põhjustas mais ja juunis ostukorvi hinnalangust ja millele inimesed alles jäänud raha võiks kulutada?

Põnev/kasulik

Millist kasu tõi teie arvates maksureform?

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (3)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (1)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.