Rahvuste päevad õpetavad  valmistama eksootilisi toite

Rahvuste päevad õpetavad valmistama eksootilisi toite

"Rahvuskultuuri päevad annavad meile võimaluse tundma õppida inimesi, kes meie kõrval elavad," ütles folklorist ja Eestimaa rahvuste ühenduse juhatuse liige Natalia Ermakova. "Meie ümber on palju eri kultuuritaustaga inimesi, kes võivad meie elu palju rikastada. Me ei saa kuidagi hakkama üksteisega arvestamata."

Teadlaste ööl paneb välgulöök lambid inimese käes helendama
Haridus

Teadlaste ööl paneb välgulöök lambid inimese käes helendama

13. Teadlaste Öö festival pakub ka Tallinnas hulgaliselt põnevaid loenguid, töötubasid, ekskursioone jm. Festivali peakorraldaja Elmar Reinholdi sõnul pühendub tänavune festival keskkonnale. "Vaatame ka tagasi Eesti viimasele sajale aastale ja räägime palju sellest, mis on olnud, mis on ja võib saada keskkonnale probleemiks," lausus ta. "Vaatame ka seda, kuidas ennetada probleeme ja olla teadlikum keskkonna säästmise suhtes."

Roman Baskin saadeti viimsele teele
Eesti

Roman Baskin saadeti viimsele teele

Täna toimus Lillepaviljonis armastaud näitleja, hinnatud lavastaja Roman Baskini ärasaatmine, sellele järgneb muldasängitamine Metsakalmistul perekonna hauaplatsil.

Valgus kõnnib Kadriorus ja vanalinnas

Danske astronoomiliste summadega rahapesuskandaal

Kui tõsine on olukord naistevastase vägivallaga?

Pealinn

Teravnurk

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks

Ettevõtlusekspert: OÜtamine teeb eestlased tegelikult vaeseks

"Enamus OÜtajaid kulutavad kokkuhoitud raha lihtsalt igapäevastele asjadele ära, sest see on justkui tasuta saadud," sõnas ettevõtluskõrgkooli Mainor õigusõppejõud Janus Paurman. "Tegelikult tuleb see raha inimese enda tuleviku ja pensioni arvelt, mis kahaneb maksmata maksude võrra väga madalaks."

Tule autovabale päevale oma tervist turgutama!

Tule autovabale päevale oma tervist turgutama!

"Inimestel ei tule maiste tegevuste kõrval nagu meeldegi, et peab ka oma tervisega tegelema. Sellele hakatakse mõtlema alles siis, kui ilmnevad esimesed tervisehädad. Inimese tervis sõltub pooleldi sellest, millist elustiili ta viljeleb," ütles kulturist Ott Kiivkas, kutsudes rahvast autovaba päeva tervisemessile.

Linnaosade uudised

Tallinna Maraton 2018

põnevad sündmused tallinnas

Kuidas mõjub 1321 euroni kuus tõusnud keskmine palk Eesti majandusele?

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka
Pere Eesti

OECD raport: Eesti noortepoliitika mudel kuulub Euroopa parimate hulka

"Saime raportist kinnituse Eesti noortepoliitiliste suundade tulemuslikkusele, see on olnud võimalik ainult seetõttu, et vabaühendused, kohalikud omavalitused ja riik on koondatud ühise visiooni taha, oleme määratlenud rollid ja vastutuse," sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Heameelt teeb ka see, et koguni 87 protsenti noortest on noorsootöös pakutavate tegevustega rahul."

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

Tallinn kuulub Euroopa kümne targa turismilinna hulka

"Turistid kulutavad Tallinnas 960 miljonit eurot aastas ja turism loob otseseid töökohti ja kaudseid töökohti erinevates sektorites," ütles abilinnapea Aivar Riisalu. "On oluline, et linna turismiarenguid suunatakse jätkusuutlikult ja vastutustundlikult, säilitades tasakaalu majanduse, keskkonna ja kohaliku elukvaliteedi vahel."

Põnev/kasulik

Kas süsivesikuterikas lõunasöök soodustab väsimuse teket?

Kas süsivesikuterikas lõunasöök soodustab väsimuse teket?

September tähendab paljudele kiirema perioodi algust. Selleks, et uut informatsiooni võimalikult hästi vastu võtta ja tuttavaga siduda, on oluline varustada organismi regulaarselt energiaga. Ometi võivad pikale venivad auditoorsed loengud, klassitunnid või tööpäevad kehale ning vaimule kurnavalt mõjuda.

terrorism Euroopas

Lugeja kirjutab

Põgenikekriis: mida teeb Eesti? mida teeb euroopa?

Brexit: kas Suurbritannia lahkub euroliidust? kas euroopa liit laguneb?

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid

UURING: 70 protsendis sisekontrolliga omavalitsustest avastati pettuseid (5)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputööst selgub, et 70 protsendis sisekontrolli poolt auditeeritud omavalitsustes leiti pettuseid ning pooled omavalitsused siseauditit üldse läbi ei viigi. "Ei saa öelda, et regioonides pettustega ei võideldaks, aga kuna ühtset riigiülest reglementi pole ja igaüks saab ise valida, mida ja kuidas teha, siis on ka peale haldusreformi paljud omavalitsused küllalt läbipaistmatud," kommenteeris lõputöö autor Maili Hiiemäe.

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi
Eesti

Päästeamet kutsus tuleohu tõttu kokku üleriigilise staabi (1)

Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja päästeameti peadirektori korraldusel kokku üleriigilise staabi. "Soe sademeteta ilm päästesündmuste vähenemist ei ennusta, pigem vastupidi," ütles päästeameti vastutav korrapidaja Sven Jablonski.