Koroonaviiruse testimisel ei arvestata enam vanust ja kaasuvaid haiguseid
Eesti

Koroonaviiruse testimisel ei arvestata enam vanust ja kaasuvaid haiguseid

"Me võtame ära piirangud nagu vanus ja kaasuvad haigused ning kui kõik läheb plaanipäraselt, siis me tahame alustada seda juba homsest. Loomulikult peavad olema sümptomid, sest ilma sümptomiteta tervet inimest ei testita," kirjeldas tõenäoliselt kolmapäevast rakenduvaid muudatusi terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht kolonelleitnant Ahti Varblane.

Pealinn

VIDEO! KÕLVART: Aitame hoida töökohti ja toetame kriisi tõttu kannatavaid spordiklubisid

VIDEO! KÕLVART: Aitame hoida töökohti ja toetame kriisi tõttu kannatavaid spordiklubisid

"Tänu linna vastutulekule saame veel jätkata ja inimestele töökohad säilitada," ütles linnalt Viru tänaval lillemüügiks kolme kioskit rentiv ettevõtja Alar Nisu, kelle sõnul paistis vahepeal, et äri tuleb sulgeda. Tallinn maksab ka kriisi ajal spordiklubidele toetust, loobub rendi küsimisest linna ruumides tegutsevatelt ettevõtetelt ning tasub firmadele oma arveid teenuste eest 21 päeva asemel kümne päeva jooksul.

Linnaosade uudised

Kuidas kaitsete end koroonaviiruse eest?

Koroonaviirus Eestis

VIDEO! Terviseamet: peame olema valmis, et viirus võib levida suveni

VIDEO! Terviseamet: peame olema valmis, et viirus võib levida suveni (3)

"Haiglaravi vajavate uude koroonaviirusesse nakatanute arv kasvab järjekindlalt," ütles terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai. "Pandeemia siiski alles pakib ennast lahti. Täna räägime vaid lühiajalistest prognoosidest." Põhja prefekt Kristian Jaani ütles, et eriolukorra reeglite rikkujatele on võimalik määrata sunniraha või algatada ka väärteomenetlus.

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Heade uudiste portaali üleskutse: ütle meditsiinitöötajale – Sa ei ole üksi!
Tervis Eesti

Heade uudiste portaali üleskutse: ütle meditsiinitöötajale – Sa ei ole üksi!

Heade uudiste portaali GoodNews.ee toimetuse liikmed saatsid Saaremaale, Kuressaare Haiglas ööd kui päevad koroonaviirusega võitlevatele meditsiinitöötajatele toetuse avaldamiseks 400 valget T-särki sõnumiga "Sa ei ole üksi". Algatuse eesmärk on tänada ja tunnustada sümboolselt kõiki arste, medõdesid, hooldajaid ja paljusid vabatahtlikke, kelle kätes on meie tervis alati, aga praegu eriti.

VIDEOBLOKK

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

Teravnurk

Kas rajame Hukkunud  Koroonaohvri hotelli?

Kas rajame Hukkunud Koroonaohvri hotelli?

Kuna hotellid on tühjad, võiks riik mõne neist rendile võtta. Nimetada morbiidse nimega ja paigutada sina järelevalve alla mõneks ajaks inimesed, kes rikuvad karantiini nõuet. Tõenäoliselt mõjuks see paremini kui võimalus saada kuni 2000 eurot trahvi.