Välisuudised

EL-i liidrid lükkasid May ettepanekud tagasi

EL-i liidrid lükkasid May ettepanekud tagasi

Euroopa Liidu liidrid lükkasid neljapäeva õhtul tippkohtumisel tagasi Briti peaministri Theresa May ettepanekud seoses Brexiti leppega, kuid kinnitasid talle vastu tulles leppes sisalduva Iiri tagavaralahenduse "ajutist" iseloomu.

Ametnik: Prantsuse valitsus kaalub rikaste maksu taastamist

Ametnik: Prantsuse valitsus kaalub rikaste maksu taastamist (1)

Selle maksu taastamine on üks niinimetatud kollavestide liikumise põhinõudmisi. Liikumine sai alguse meeleavaldustest kütuseaktsiisi vastu, kuid on nüüd laienenud liikumiseks üldise elukalliduse vastu. Teiste nõudmiste seas on kütusemaksu tõusu peatamine ja miinimumpalga tõstmine.

Prantsuse valitsus külmutab elektri- ja gaasihinna tõusu

Prantsuse valitsus külmutab elektri- ja gaasihinna tõusu (3)

Lisaks ei jõusta Prantsuse valitsus meeleavalduste tõttu rangemaid sõidukite heitgaasinorme. "Ükski maks ole väärt riigi ühtsust ohtu seadma," sõnas peaminister Édouard Philippe ja lisas, et tänavatel väljenduva viha taga on sügav ebaõiglusetunne, mis tuleneb suutmatusest oma tööst väärikalt ära elada.

Trump ei usu oma valitsuse kliimahoiatust

Trump ei usu oma valitsuse kliimahoiatust

USA president Donald Trump ütles, et ta ei usu oma valitsuse eelmise nädala raportit, milles hoiatatakse ulatusliku majanduskahju eest, kui ei astuta samme kliimamuutust toitvate süsinikuheitmete vähendamiseks. Tema sõnul on Ameerika "puhtam" kui kunagi varem.

ÜRO: Kodu on naise jaoks ohtlikem paik

ÜRO: Kodu on naise jaoks ohtlikem paik

Enam kui poole mullu kogu maailmas mõrvatud naistest tapsid nende partnerid või pereliikmed, mis teeb kodust naise jaoks kõige ohtlikuma paiga. Kõige ohustatumad on naised oma lähedaste poolt Aafrikas ning kõige turvalisemalt saavad nad end tunda Euroopas.

Laadimine...Laadimine...