Filipiinidel hukkus kirikurünnakus vähemalt 27 inimest

Filipiinide lõunaosas Jolo saarel plahvatas katoliku katedraali ees kaks pommi, surma sai vähemalt 27 ja kannatada 77 inimest, teatasid võimud täna.

Pilt: Scanpix

Filipiinidel hukkus kirikurünnakus vähemalt 27 inimest

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Filipiinide lõunaosas Jolo saarel plahvatas katoliku katedraali ees kaks pommi, surma sai vähemalt 27 ja kannatada 77 inimest, teatasid võimud täna.

Esimene pomm plahvatas Jolo katedraali sees pühapäeval missa ajal. Kui julgeolekujõud reageerisid rünnakule, õhiti katedraali sissepääsu juures teine pomm.

Politsei ja relvajõudud teatasid varem kolme tsiviilisiku ja viie sõjaväelase hukkumisest.

Jolo saarel tegutseb aktiivselt islamistlik rühmitus Abu Sayyaf. USA ja Filipiinid on kandnud selle ühenduse plahvatuste korraldamise eest terroriorganisatsioonide musta nimekirja.

Esialgu ei ole keegi rünnaku eest vastutust võtnud.

Teine pomm oli arvatavalt kinnitatud pühakoja lähistele pargitud mootorratta külge.

Karmeli Mäe Neitsi Maarja Katedraali plahvatustes hukkus kokku 20 tsiviilisikut ja seitse sõdurit. 14 sõdurit sai vigastada, samuti kaks politseinikut ja 61 tsiviilisikut.

Soomukid blokeerisid hiljem peamise katedraali juurde viiva tänava.

"Me ajame selle alatu kuriteo armutuid korraldajaid taga kasvõi maailma lõppu välja, kuni kõik tapjad on toodud kohtu ette ja pandud trellide taha. Seadus ei anna neile mingit armu," teatas president Rodrigo Duterte büroo Manilas.

"Riigi vaenlased esitasid väljakutse valitsuse võimekusele tagada selle regiooni kodanike julgeolek. (Filipiinide relvajõud) võtab väljakutse edukalt vastu ja purustab need jumalavallatud kurjategijad," lisati.

Aastal 1997 lasid arvatavad Abu Sayyafi liikmed katedraali ees maha piiskop Benjamin de Jesusi.

Nädala aja eest toetasid moslemid roomakatoliku enamusega Filipiinidel uue autonoomse regiooni loomist riigi lõunaosas, eesmärgiga peatada ülestõus, milles on hukkunud umbes 150 000 inimest. Suurem osa moslemienamusega regioonidest kiitsid autonoomialeppe heaks, kuid Sulu provintsis, kus asub ka Jolo, lükati see tagasi. Provints on rivaalitseva mässuliste rühmituse kontrolli all, kes on leppele vastu ning seal tegutsevad ka teised grupeeringud, kede rahuprotsess ei hõlma.

Laadimine...Laadimine...