Iisrael taaskehtestas blokaadi Gaza kütusetarnetele

Iisrael taaskehtestas blokaadi Gaza kütusetarnetele, ütles kaitseminister Avigdor Lieberman.

Pilt: Scanpix

Iisrael taaskehtestas blokaadi Gaza kütusetarnetele (1)

Toimetaja: Triin Oja

Iisrael taaskehtestas blokaadi Gaza kütusetarnetele, ütles kaitseminister Avigdor Lieberman.

Liebermani sõnul on tegemist vastusega terrorismile, mida korraldatakse tuulelohede ja õhupallidega, mis kannavad Iisraeli territooriumile süütepomme, vahendas BNS.

Iisraeli teatel on need põhjustanud aprillikuust saadik sadu tulekahjusid ning toonud kaasa sadu tuhandeid dollareid kahju.

Iisrael kehtestas Gaza kütusetarnetele blokaadi 17. juulil, ent loobus sellest nädal aega hiljem, kuna pommilohede ja -õhupallide arv oli vähenenud.

Gazas, mis on rannikul asuv enklaav, on elektrist tõsine puudus ning mõnikord tunde kestvate elektrikatkestustega toime tulemiseks kasutatakse kütusel töötavaid generaatoreid.

Iisrael kontrollib kogu juurdepääsu enklaavi territooriumile, välja arvatud piiriületuspunkt Egiptusega, mis on vaid harva avatud.

Iisrael on pidanud Gaza islamistidega 2008. aastast saadik maha kolm sõda ning väidab, et blokaad on vajalik, et takistada neil omandamast relvi ja materjale, mida saab kasutada sõjalisel otstarbel.

ÜRO on korduvalt kutsunud üles blokaadi tühistama, viidates üha halvenevale humanitaarolukorrale enklaavis, kus 80 protsenti kahest miljonist elanikust sõltub abist.

Massirahutused Gaza-Iisraeli piiril algasid 30. märtsil ning neis on Iisraeli tule läbi surma saanud vähemalt 157 palestiinlast. Hukkunud on ka üks Iisraeli sõdur.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...