Jaapan: me ei saa Põhja-Korea provokatsioone iial taluda

Jaapani valitsus teatas, et "ei saa iial taluda" Põhja-Korea prokatsioone pärast Pyongyangi ähvardust tulistada rakette USA territooriumi Guami suunas üle Jaapani.

Pilt: Scanpix

Jaapan: me ei saa Põhja-Korea provokatsioone iial taluda (1)

Jaapani valitsus teatas, et "ei saa iial taluda" Põhja-Korea prokatsioone pärast Pyongyangi ähvardust tulistada rakette USA territooriumi Guami suunas üle Jaapani.

"Põhja-Korea provokatiivsed teod, kaasa arvatud praegune, on ilmselgelt provokatiivsed piirkonna, Jaapani ja kogu rahvusvahelise kogukonna julgeoleku jaoks," ütles Jaapani valitsuse pressiesindaja Yoshihide Suga. "Me ei saa seda iial taluda." Jaapan on lubanud varem alla tulistada selle territooriumi ähvardavad Põhja-Korea raketid, ehkki Suga Tokyo strateegia üksikasju ei avaldanud, vahendas BNS.

Pressiesindaja sõnul rakendavad Jaapani enesekaitsejõud "vajalikke meetmeid".

"Väga tähtis on säilitada USA heidutusjõudu, sest julgeolekuolukord piirkonnas on äärmiselt terav," lausus Suga. "President Trump on öelnud, et kõik valikuvariandid on laual ja valitsus tervitab seda poliitikat."

Pressiesindaja sõnul on Jaapani ja USA võimud pidevas suhtluses ning kahe riigi kaitse- ja välisministrid kohtuvad 17. augustil.

Trump ähvardas teisipäeval, et Põhja-Korea "saab näha sellist tuld ja raevu ning sõjalist jõudu, mida maailm pole varem näinud", kui ta Ühendriikide sõjaga ähvardamisest ei loobu.

Pyongyang vastas tunde hiljem avaldusega, et kaalub ballistiliste rakettide tulistamist USA territooriumi Guami lähedale.

Neljapäeva hommikul teatas Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA, et sõjavägi koostab augusti keskpaigaks plaani tulistada üle Jaapani territooriumi Guami suunas neli raketti ja esitab selle riigijuht Kim Jong-unile kaalumiseks.

Uudises teatatakse, et plaan näeb ette rakettide tulistamist üle Jaapani Shimane, Hiroshima ja Koichi prefektuuride.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...