Las Vegase tulistaja saatis enne veretööd oma tüdruksõbrale 100 000 dollarit

Tulistaja oli mõrvaks hästi ette valmistanud - kokku on leitud 47 erinevat relva ja lõhkeaineid tema hotellitoast, autost ja kodudest ning mees oli paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba.

Pilt: Scanpix

Las Vegase tulistaja saatis enne veretööd oma tüdruksõbrale 100 000 dollarit

Tulistaja oli mõrvaks hästi ette valmistanud - kokku on leitud 47 erinevat relva ja lõhkeaineid tema hotellitoast, autost ja kodudest ning mees oli paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba.

USA president Donald Trump ütles teisipäeval, et Las Vegase tulistaja Stephen Paddocki motiivide osas pole endiselt selgust.

"Mul ei ole vähimatki aimu," tunnistas Trump vastates lennukis ajakirjanike küsimusele, kas mees võis tõepoolest olla seotud sunniitliku äärmusrühmitusega Islamiriik.

Terrorist või haige?

Islamiriik on kahel korral oma propagandaagentuuri Amaq vahendusel kuulutanud, et 64-aastane tulistaja oli nende "üks sõduritest", kuid pole esitanud väite kinnituseks ühtegi tõendit.

Trump nimetas pühapäeval Las Vegases vähemalt 59 inimest tapnud ja sadu haavanud tulistajat "haigeks ja dementseks" inimeseks.

"Ta oli haige inimene. Dementne, paljude probleemidega inimene," ütles Trump ajakirjanikele. "Meil on tegemist väga-väga haige inimesega."

Las Vegase veresauna tulistaja Stephen Paddocki tüdruksõber naasis Filipiinide pealinnast Manilast Ühendriikidesse, ütles saareriigi immigratsiooniameti pressiesindaja.

Saatis pruudile raha

"Marilou Danley lahkus lennufirma Philippine Airlines lennuga Los Angelese suunas," ütles esindaja Maria Antoinette Mangrobang ajakirjanikele.

Paddock oli Danleyle Filipiinidele kandnud 100 000 dollarit, enne kui tappis Las Vegases 58 inimest.

Lennutööstuse allikas ütles, et lend lahkus teisipäeva hilisõhtul.

Filipiinide riikliku juurdlusbüroo NBI teatel palusid neilt abi nende Ühendriikide kolleegid FBI-st, kes tundsid huvi 62-aastase Danley asukoha kohta.

"Danley saabus Filipiinidele eelmisel kuul ning siis leidis aset rahaülekanne tema kontole 100 000 dollari ulatuses Stephenilt," ütles NBI pressiesindaja Nick Suarez AFP-le. "FBI tegi koostööd Interpoli Filipiinide bürooga, et ta üles otsida."

Tulistaja valdusest leiti 47 relva

USA võimuesindajad teatasid teisipäevasel pressikonverentsil, et Las Vegase massitulistamisega seoses on leitud kokku 47 erinevat relva.

Relvad leiti tulistaja Stephen Craig Paddocki hotellitoast ja kahest erinevast elukohast Nevadas. Relvad on ostetud Nevadast, Utahist, Californiast ja Texasest.

Koroner täpsustas pressikonverentsil, et peale tulistaja sai rünnakus surma 58 inimest. Samal ajal teatas Las Vegase haigla aga veel ühe inimese surmast. Haigla esindajate teatel on veel 31 inimest kriitilises seisundis.

Ajaleht Guardian oli varem kirjutanud, et Renos asuvast korterist leiti viis käsirelva, kaks haavlipüssi ja suur hulk laskemoona. Mesquitest avastati 19 relva, lõhkeaineid ja laskemoona.

Kaamerad ja põhjalik ettevalmistus veretööks

Šerif Joe Lombardo ütles pressikonverentsil, et tulistaja oli ühtlasi paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba. Lombardo sõnul tahtis mõrtsukas nähtavasti näha, kes toale lähenevad.

Lombardo vabandas pressikonverentsil, et saab avaldada vaid vähesel määral üksikasju, sest uurimine alles käib. USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) agendid jätkasid teisipäeval tööd sündmuskohal.

"On väga palju, mida ma tean. Kuid uurimine on alles pooleli ja kui ma ütlen, et ei tea, siis tegelikult võin teada," vabandas politseinik.

Politsei andmetel kestis tulistamine umbes 9-11 minutit ja oli hästi ette valmistatud.

"Tulistaja oli kõik ette läbi mõelnud," märkis šerif.

Politsei andmetel oli mees toonud erinevatel päevadel hotellituppa kümme erinevat kohvrit. Koristajate kinnitusel ei märganud nad toas samas midagi kahtlustäratavat.

Paddocki hotelli ees seisnud autost avastati ammooniumnitraati ja väetist. Relvadest 12 olid varustatud seadmega, mis teeb poolautomaatrelvast pea täisautomaatse.

Paddock ilmselt lasi ennast maha, kui politsei tungis hotellituppa.

Pensionil olnud mõrvari varanduseks on hinnatud rohkem kui kaks miljonit dollarit. New York Timesi andmetel käis varem raamatupidajana töötanud mees viimati tööl umbes 30 aastat tagasi.

Mõrtsuka motiivid pole endiselt teada. Sunniitliku äärmusrühmituse Islamiriik (IS) propagandakanal Amaq on väitnud, et Paddock oli nende "võitleja". FBI kinnitusel puuduvad aga esialgu igasugused andmed mehe sidemetest rahvusvaheliste terroriorganisatsioonidega. Samuti pole teada, kas Paddock võitis või kaotas kasiinodes mängides.

Paddocki isa oli vägivaldne pangaröövel, kes vangistati 1960-ndatel. Mees põgenes vanglast 1968. aastal ja oli vahepeal FBI kümne kõige tagaotsituma isiku nimekirjas.

Vend Ericu andmetel puudusid mõrvaril igasugused poliitilised- või ususidemed. Samuti polnud tal ka probleeme mõnuainetega ega teadaolevalt ka vaimuhäireid.

Laadimine...Laadimine...