Modi külastas esimese India peaministrina okupeeritud Läänekallast

Narendra Modi külastas laupäeval esimese India peaministrina okupeeritud Läänekallast, kus pidas kõnelusi Palestiina omavalitsuse juhi Mahmoud Abbasiga.

Pilt: Scanpix

Modi külastas esimese India peaministrina okupeeritud Läänekallast (1)

Narendra Modi külastas laupäeval esimese India peaministrina okupeeritud Läänekallast, kus pidas kõnelusi Palestiina omavalitsuse juhi Mahmoud Abbasiga.

Visiidis, mis leiab aset mõni nädal pärast seda, kui Modi võõrustas Iisraeli peaministrit Benjamin Netanyahut, nähakse India soovi tasakaalustada oma tugevnevaid suhteid juudiriigiga, vahendas BNS.

"Ma kinnitasin taaskord president Abbasile, et India peab kinni lubadusest hoolitseda palestiina rahva huvide eest," ütles Modi pärast kohtumist Palestiina liidriga.

"India loodab, et Palestiina saab peatselt vabaks riigiks, seda rahumeelsel viisil," lisas ta.

Modi ja tema saatjaskond saabusid Läänekaldale Jordaaniast. Nad maandusid Abbasi peakorteri juures Ram Allah's ja panid ka pärja Yasser Arafati mausoleumi.

New Delhi on pikka aega toetanud palestiinlaste riiklusepüüdlusi ning Modi on väljendanud toetust nn kahe riigi lahendusele.

"India ja Palestiina ajaloolised suhted on ajale vastu pidanud. Palestiina huvid on alati saanud meie toetuse ja olnud meie välispoliitikas tähtsal kohal," rõhutas Modi.

Modi külastas eelmise aasta juulis esimese India peaministrina Iisraeli. Visiid raames allkirjastati koostöökokkulepped küberjulgeolekus ja energeetikas.

India on keeldunud ka toetamast USA otsust tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

Modi külastab Lähis-Ida ringsõidu raames lisaks Jordaaniale ja Palestiina aladele ka Omaani ja Araabia Ühendemiraate.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...