Moskva: liitlased tulistasid Süürias üle saja raketi

USA ja liitlased tulistasid Süüria sihtmärkide pihta välja üle saja tiibraketi, millest arvestatava osa tulistas Süüria õhutõrje alla, teatas Vene kaitseministeerium täna.

Pilt: Kuvatõmmis/Pilt on illustratiivne

Moskva: liitlased tulistasid Süürias üle saja raketi (5)

USA ja liitlased tulistasid Süüria sihtmärkide pihta välja üle saja tiibraketi, millest arvestatava osa tulistas Süüria õhutõrje alla, teatas Vene kaitseministeerium täna.

"USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa tulistasid Süüria sõjaliste ja tsiviilobjektide pihta merelt ja õhust üle saja tiib- ja õhk-pind tüüpi raketi," teatas Vene kaitseministeerium, lisades, et Süüria õhutõrje tulistas alla "arvestatava osa" rakettidest.

Venemaa ei kasutanud oma Süürias asuvaid õhutõrjesüsteeme vastuseks lääne rünnakutele Damaskuse režiimi vastu, teatasid Vene uudisteagentuurid viitega kaitseministeeriumile.

"Süüria territooriumil asuvaid Vene õhutõrjesüsteeme ei kasutatud vastuseks USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia raketirünnakutele," edastasid Vene agentuurid ministeeriumi avaldust.

Vene saadik USA-s: õhurünnak Süüriale ei jää tagajärgedeta

Suurbritannia, Prantsusmaa ja USA tegevusel Süürias on tagajärjed, mille eest vastutus lasub täielikult nendel kolmel riigil, ütles laupäeval Venemaa suursaadik USA-s Anatoli Antonov.

"Meie kõige hullemad kartused on saanud tegelikkuseks. Meie hoiatusi ei võetud kuulda. Ellu viidi eelnevalt kavandatud stsenaarium. Meid ähvardatakse taas. Me hoiatasime, et säärased sammud ei jää tagajärgedeta. Vastutus nende eest lasub täielikult neil - Washingtonil, Londonil ja Pariisil," märkis Antonov avalduses.

USA president Donald Trump ütles ametlikus avalduses, et USA, Prantsusmaa ja Suurbritannia vastulöök arvatavale keemiarünnakule Süürias oli otseselt seotud Venemaa suutmatusele täita oma lubadusi seoses Süüria keemiarelvavarude hävitamisega.

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...