Välisuudised

Maasikas Brexitist: aega hakkab napiks jääma

Maasikas Brexitist: aega hakkab napiks jääma (1)

Eesti valitsuse Brexiti-koordinaator Matti Maasikas tunnistas, et Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi läbirääkimistel viimase väljaastumise (Brexit) tingimuste üle hakkab aega väheks jääma, kuid võimalus kokkuleppeks on siiski veel olemas.

USA VALITSUSE KLIIMARAPORT: Kliimamuutused on tõelised ja meie oleme nende tekkes süüdi

USA VALITSUSE KLIIMARAPORT: Kliimamuutused on tõelised ja meie oleme nende tekkes süüdi (1)

"Praegune emissioonimäär - ligi 10 miljonit tonni süsinikku aastas, näitab, et sellele sajandile pole kliimaanaloogi viimase 50 miljoni aasta jooksul," kirjutavad USA riikliku kliimaraporti koostajad, kelle sõnul ei ole meie planeet alates dinosauruste ajast midagi sellist kogenud. "Mitmed tõestusmaterjalid näitavad, et on äärmiselt tõenäoline, et inimtegevuse mõju on 20. sajandi keskpaigast alates toimunud kliimasoojenemise peamine põhjus."

Arengumaad kritiseerisid rikaste riikide hoiakut Bonni kliimafoorumil

Arengumaad kritiseerisid rikaste riikide hoiakut Bonni kliimafoorumil

"Kui me ei austa langetatud otsuseid, kuidas saame me siis osapoolte vahel usaldust luua?" küsis Hiina läbirääkija Chen Zhihua, viidates rikaste riikide ammustele lubadustele suurendada rahalist toetust kliimamuutustest enim mõjutatud arengumaadele ning "vaadata uuesti läbi" süsinikuemissioonide kärpimine enne 2020. aastat.

MAKSUEKSPERT PARADIISIPABERITEST: Inimlik ahnus on piiritu

MAKSUEKSPERT PARADIISIPABERITEST: Inimlik ahnus on piiritu

"Näiteks Inglise kuninganna puhul on küsimus ennekõike tema fondihalduri eetikas," leidis maksuasjatundja Paul Tammert. "Kõik otsivad kohta, kus on parem," kommenteeris Eestis maksuvabade ettevõtete müügiga tegelev Andrei Proskura. Ja kuna tegemist on globaalse nähtusega, ei arvanud Proskura ka, et eurokomisjoni must nimekiri sisuliselt midagi muudaks. Moraliseerimise asemel soovitas ta peeglisse vaadata: miks on laevad Eesti lipu alt lahkunud?

Paradise Papersi andmelekkega seostuvad ka mõned Eesti nimed

Paradise Papersi andmelekkega seostuvad ka mõned Eesti nimed

Koodnimetust Paradise Papers kandev offshore-tehingute andmebaas puudutab Eestist vaid mõningaid avalikkusele vähem tuntud inimesi. Nende nimede päevavalgele tulek sõltub Rahvusvahelise Uurivate Ajakirjanike Konsortsiumi (ICIJ) ja Saksamaa ajalehe Süddeutsche Zeitung koostöös avaldatavate materjalide ilmumisajast.

Laadimine...Laadimine...