Välisuudised

Pariisis sai noarünnakus surma kaks inimest

Pariisis sai noarünnakus surma kaks inimest (2)

Prantsusmaa pealinna Pariisi kesklinnas sai laupäeval noarünnakus surma naine ja politsei lasi ründaja maha. Noarünnaku eest võttis vastutuse sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS). Viimase kolme aasta jooksul on Prantsusmaal islamiäärmuslaste rünnakutes tapetud 245 inimest.

Londoni linnapea tahab keelata kiirtoidu reklaamid ühistranspordis

Londoni linnapea tahab keelata kiirtoidu reklaamid ühistranspordis (2)

"Laste ülekaalulisus Londonis on viitsütikuga pomm ja ma olen otsustanud tegutseda," sõnas Londoni linnapea Sadiq Khan, kes tegi ettepaneku keelata kõrge rasva-, soola- ja suhkrusisaldustega toodete reklaamid pealinna transpordivõrgustikus ning keelata koolide lähedal uued kohad, kust saab kuuma toitu kaasa osta.

Vilniuse endine linnapea: olin enne skeptik, nüüd tahan Tallinna tasuta transpordist eeskuju võtta

Vilniuse endine linnapea: olin enne skeptik, nüüd tahan Tallinna tasuta transpordist eeskuju võtta

"Kui kuulsin, et Tallinn saab esimeseks tasuta ühistranspordiga pealinnaks maailmas, olin väga skeptiline," tunnistas Vilniuse linnavolikogu liige ja endine linnapea Arturas Zuokas ja lisas, et viie aastaga on Tallinn oma otsust tõestanud. "Olen tõesti üllatunud ja hakkasin mõtlema, et miks ei võiks Vilnius Tallinna eeskuju järgida." Ta lisas, et tasuta ühistranspordiga saaks inimesed oma töökohti vabamalt valida.

Moskvas rünnati Läti saatkonda

Moskvas rünnati Läti saatkonda

"Läti mõistab sellised provokatsioonid jõuliselt hukka ning nõuab, et Venemaa tagaks täielikult Läti diplomaatiliste esinduste julgeoleku vastavalt rahvusvahelisele õigusele," ütles Läti välisminister.

Trump lubas teatada Iraani tuumaleppe otsusest täna

Trump lubas teatada Iraani tuumaleppe otsusest täna

"Teatan oma otsusest Iraani tuumaleppe asjus homme Valgest Majast kell 14 (Eesti aeg kell 21)," teatas USA president Donald Trump esmaspäeval Twitteris. Kardetakse, et kui USA loobub leppest, siis Iraan astub samuti välja ja taastab oma tuumaprogrammi täies mahus.

Laadimine...Laadimine...