Pariisi Jumalaema kiriku häving võis olla vaid 15 minuti kaugusel

The Guardiani andmetel päästeti kellatornid vaid tänu sellele, et osa tuletõrjujaid jäid elu ohtu seades põlevasse katedraali ning jätkasid veeseina pihustamist leekide ja tornide vahele.

Pilt: Scanpix

Pariisi Jumalaema kiriku häving võis olla vaid 15 minuti kaugusel (2)

Toimetaja: Moonika Tuul

The Guardiani andmetel päästeti kellatornid vaid tänu sellele, et osa tuletõrjujaid jäid elu ohtu seades põlevasse katedraali ning jätkasid veeseina pihustamist leekide ja tornide vahele.

Pariisi Jumalaema kiriku täielik häving võis olla vaid 15-30 minuti kaugusel, kirjutas brittide väljaanne Guardian toetudes kohalike võimuesindajate hinnangutele, vahendas BNS.

Ajalehe andmetel päästeti kellatornid vaid tänu sellele, et osa tuletõrjujaid jäid elu ohtu seades põlevasse katedraali ning jätkasid veeseina pihustamist leekide ja tornide vahele.

Tuletõrjeülem Jean-Claude Gallet hoiatas esmaspäeva hilisõhtul keset kõige ärevamat hetki, et tuletõrjel ei pruugi õnnestuda katedraalipõlengut õigeaegselt peatada.

Katedraal sai põlengus tugevasti kahjustada, muu hulgas varises sisse kesktorn, kuid kellatornid õnnestus päästa.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron lubas teisipäeva õhtul tehtud telepöördumises, et Pariisi Jumalaema kirik ehitatakse üles viie aastaga.

"Me ehitame katedraali viie aasta jooksul isegi veel ilusamaks," kinnitas Macron.

"Ja me suudame seda," kinnitas president.

Macroni hinnangul tõi põleng välja parima riigis ja rahvas, mis on olnud mitmel moel lõhestatud.

"Mida me nägime eile öösel Pariisis oli meie võime koonduda ja ühineda," rääkis riigipea.

Presidendi sõnul on Prantsusmaa näinud läbi ajaloo mitmete linnade, sadamate ja kirikute hävinemist tules.

"Iga kord oleme me need uuesti üles ehitanud. Meie ajalugu ei peatu kunagi ja meil saab alati olema katsumusi, millega toime tulla," tõdes Macron.

Prantsuse miljardärid, firmad ja avalik sektor on Pariisi Jumalaema kiriku taastamisele lubanud juba pea 700 miljonit eurot ja annetusi tuleb aina juurde. Abi on lubanud ka mitmed riigid, teiste seas ka Venemaa.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...