"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
RAHAPESU, VALEÜTLUSED JA VANDENÕUD: Kohus andis korralduse Manafort ja Gates koduaresti panna (3)
31. oktoober 2017
Scanpix

USA föderaalkohtunik andis korralduse panna president Donald Trumpi endine kampaaniajuht Paul Manafort koduaresti ja kohustas teda tasuma 10 miljonit dollarit kautsjoni. Mehi süüdistatakse rahapesus, välisagendina registreerimata jätmises, valeütluste andmises ning mitmest välismaal asuvatest pangakontodest teavitamata jätmises.

Manaforti ja tema äripartnerit Rick Gatesi süüdistatakse vandenõus Ühendriikide vastu ja veel 11 rikkumises, sealhulgas rahapesus, välisagendina registreerimata jätmises, valeütluste andmises ning mitmest välismaal asuvatest pangakontodest teavitamata jätmises, vahendas BNS.

Süüdistustes ei viidata Trumpi valimiskampaaniale ega esitata väiteid Kremli ja presidendi nõunike koostööst kallutada 2016. aastal toimunud presidendivalimised Trumpi kasuks.

68-aastane Manafort ja 45-aastane Gates kinnitasid mõlemad oma süütust kohtus, kus meestele loeti ette süüdistused, mille kohaselt varjasid nad miljoneid dollareid, mille nad teenisid Ukraina endise presidendi Viktor Janukovõtši ja tema Moskva-meelse erakonna heaks töötades.
Väidetavalt suunasid nad läbi Küprosel, Saint Vincentil ja Seišellidel asunud varjatud pangakontode kaudu kümneid miljoneid dollareid. Manaforti süüdistatakse üle 18 miljoni dollari pesemises.

Samuti koduaresti määratud Gates peab maksma kautsjonit viis miljonit.

Uurimiskomisjoni juhi, FBI endise direktori ja erinõunik Robert Muelleri esitatud süüdistused on esimesed, mis puudutavad Trumpi lähemaid abisid seoses tema kampaania väidetavate Moskva-sidemete uurimisega.

“Manafort ja Gates teenisid oma Ukraina tööga kümneid miljoneid dollareid tulu,” märgitakse süüdistuses.

“Varjamaks Ukraina makseid USA võimude eest pesid Manafort ja Gates alates 2006. aastast vähemalt 2016. aastani raha paljude USA ja välisfirmade, partnerluste ja pangaarvete kaudu.”

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Piruk negrillole
31. okt. 2017 10:59
Pirukas negrillole on tegelt maailmas klassika - kas mitte klaashelmeste eest ei müüdud mitte Manhattani saart kus asub üks maailmalinn nüüd. Mis puutub konkreetselt klounaadi Kiievis - Väärikuse Revolutsioon mitte mingi Suur Oktoober - siis toda äärmiselt veriseks kujunenud ettevõtmist valmistati ette kaua kaua ja mitmelt poolt. Näituseks toodi kohale konteineritäied vastavaid sedeleid muide sulas mis igati arvestatav tegevus puht korralduslikust aspektist isegi pirukate jagamisega võrreldes. Siis rahulikult jagada ja sulas lihtsam ja arusaadavam igati põhiline tarib kohale. Kuid põhiline oli igati pikajaliselt kavandatud kaua kaua operatsioon klaarimaks nn Hruštšovi kingitusega elik mingite veiderdiste poolt Kiievis vallandatud nn Maidani käigus välkkiirelt võeti üle Krimm elik kogu Musta mere põhjarannik läks tegelt Venemaa kontrolli alla. Sisuliselt maailmapoliitiline muutus - nii tehakse geopoliitikat debiilid jagavad pirukaid ja skakajud ning teised muudavad samal hetkel maailmpoliitkat, tase. Muide täpselt sama tempu mingi hetk hiljem korrati Vahemere idaosas Alaviitide rannikul - mingi mulati ebakompetentsus andis suure jupi Vahemere rannikut Venemaa kontrolli alla. Ja kogu lugu kogu Maidan skakal lisaks saala ja gorilka. Hetke jooksul täitus Katariina Suure, Nikolai I ja Jossif Stalini unistus. Venemaa sõjaväegrupeering on Vahemere rannal ja kogu lugu.
Pistis.
31. okt. 2017 10:14
Pirukate jagamine Ukrainas samuti kuriteokoosseis, jõhker sekkumine suveräänse riigi ja vene naabri siseasjadesse!?!
raha presidentidelt
31. okt. 2017 08:34
Kas nn asjatundjad veidi Ukrainast kah midagi teavad või põle mingite negrillode või teab kelle värk ei ole üleüldse oluline? Kes olid Ukraina presidendid aastail 2006 kuni 2016? Kuid ilmselt njamm njammide maa keda huvitab? Igati teenekas lobbist muide rahvusvaheline Filipiinid, omaaegne Belgia Kongo elik Zair ja Angoola miks mitte ka Juštšenko ja Janukovitši U kraina Porošenko takka otsa. Teeb raha seega veiks.