Ratas: meil pole Süüria pingete pärast otseselt vaja muretseda

Peaminister Jüri Ratase kinnitusel ei ole Eesti elanikel otseselt vaja muretseda Süürias toimunud keemiarünnaku järel kasvanud pingete pärast Venemaa ja USA vahel.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Ratas: meil pole Süüria pingete pärast otseselt vaja muretseda (1)

Peaminister Jüri Ratase kinnitusel ei ole Eesti elanikel otseselt vaja muretseda Süürias toimunud keemiarünnaku järel kasvanud pingete pärast Venemaa ja USA vahel.

"Kas Eesti elanikud peaksid täna kuidagi tundma ohtu või muret, siis ei. Situatsioon Eestis on rahulik," vahendas BNS Ratase sõnu pressikonverentsil pärast valitsuse istungit.

Ratase sõnul vestles ta hommikul kaitseminister Jüri Luigega Süüria ümber kujunenud pingete teemal. "Need sündmused on väga keerulised. Me jälgime seda ja oleme oma partneritelt saadava infoga kursis," märkis peaminister.  

Justiitsminister Urmas Reinsalu tõi Süüria olukorrast rääkides esile sel nädalal algavate eelarvekõneluste taustal vajaduse kindlustada eelarves Eesti julgeoleku tagamine.  

"10. juunil 1940. aastal jättis Prantsuse valitsus Teises maailmasõjas Pariisi maha. 14. juunil sisenes Hitler oma vägedega Pariisi. Samal päeval - 14. juunil 1940 - okupeerisid Nõukogude väed Eesti. Ja maailma lehtedes ei kirjutanud keegi sellest, et Eesti okupeeriti, sest pealehekülje uudis oli, et Pariis võeti ära," rääkis Reinsalu. "Küsimus, mis puudutab Süüriast tulenevat pingete keskkonda, tähendab kahtlemata seda, et julgeolek on jagamatu. Ja kui mujal maailmas on konfliktisituatsioon või pinge kasvab ja meie liitlased võivad olla sellega rohkem seotud, siis see mõjutab vahetult meie julgeolekusituatsiooni," rõhutas justiitsminister.

"Järelikult rahvuslik julgeolek peab olema keskne prioriteet selles riigieelarve strateegias. Nii põhiseadusliku korra tagamine sisemiste ohtude tõrjumiseks kui ka riigi sõjaline kaitsevõime," rääkis Reinsalu.  

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...