Soome on põhimõtteliselt valmis Rail Balticuga liituma

"Rail Baltic on oluline uus tee Soome transpordile võtmetähtsusega turgudele," sõnas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner.

Pilt: Scanpix

Soome on põhimõtteliselt valmis Rail Balticuga liituma

Toimetaja: Moonika Tuul

"Rail Baltic on oluline uus tee Soome transpordile võtmetähtsusega turgudele," sõnas Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner.

Majandusminister Kadri Simson tegi Soomele ettepaneku liituda Rail Balticu ühisfirmaga ning Soome on valmis seda tegema, ent seab üheks tingimuseks, et hankeid tuleb koordineerida keskselt, vahendas BNS.

Soome valmistub Rail Balticu projekti koordineeriva ühisfirmaga liituma, vahendas uudisteagentuur STT Soome transpordi- ja kommunikatsiooniministri Anne Berneri öeldut.

"Rail Baltic on oluline uus tee Soome transpordile võtmetähtsusega turgudele. Soome on seetõttu otsustanud valmistuda ühinemiseks ühisfirmaga RB Rail, mis Rail Balticut koordineerib, et projekti elluviimist kiirendada," rääkis Berner.

Soome seab aga projektiga liitumiseks teatud tingimused. Üks neist on, et ühisfirma peab olema vastutav kõikide hangete aspektide koordineerimise eest.

Ettepaneku ühisettevõttega liituda tegi Eesti Soomele koostöös Läti ja Leeduga ning seda toetab ka Euroopa Komisjon, märkis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) pressiteates.

"Soome on olnud Rail Balticu toetaja, kuid ühe aktsionärina saaks ta ise rohkem kaasa rääkida projekti arengule," ütles Simson hommikul enne kohtumist pressiteate vahendusel ja lisas, et Soome osalus annaks ka võimaluse tuua projekti väga kõrgetasemelist raudteealast tehnilist oskusteavet ja kogemust.

Simson tõi esile, et koostöös on lihtsam tutvustada Soome tööstus- ja logistikasektorile uue raudtee võimalusi äri laiendamisel, mis omakorda loob eeldused saada tulevikus raudteele rohkem kaupa ja reisijaid. "Rail Balticu põhjapoolne pikendus hakkab jõudma läbi Soome Põhja-Jäämere sadamateni, mis potentsiaalselt saab osaks Soomet läbivale uuele arenevale transiidikoridorile," rääkis Simson.

Laadimine...Laadimine...