Trump: esindajatekoja demokraatide uurimine on õngitsemine

USA president Donald Trump nimetas teisipäeval tema siseringi uurimist kongressi demokraatide poolt "suureks, rasvaseks õngitsemisretkeks".

Pilt: Scanpix

Trump: esindajatekoja demokraatide uurimine on õngitsemine

Toimetaja: Moonika Tuul

USA president Donald Trump nimetas teisipäeval tema siseringi uurimist kongressi demokraatide poolt "suureks, rasvaseks õngitsemisretkeks".

Hommikuses säutsuseerias Twitteris ütles president, et esindajatekoja õiguskomisjoni uurimine on "meie riigi ajaloo suurim volituste ületamine", vahendas BNS.

"Tõeline kuritegu on see, mida demokraadid teevad ja on teinud!" leidis Trump.

Demokraadid, kes võitsid novembris esindajatekojas enamuse, kahtlustavad Trumpi mitmes rikkumises, mille eest võib algatada ka presidendile kriminaalsüüdistuse esitamise protsessi.

Esindajatekoja õiguskomisjon taotles esmaspäeval dokumente 81 Trumpiga seotud isikult ja asutuselt, nende seas ka tema pojad ja lähedased nõunikud.

Valge Maja kritiseeris juba esmaspäeval teravalt kongressi demokraate "häbiväärse ja solvava" juurdluse alustamise eest president Trumpi väidetava õigusemõistmise takistamise ja ametiseisundi kuritarvitamise suhtes.

"Täna, alustas (esindajatekoja õiguskomitee) esimees (Jerry) Nadler häbiväärset ja solvavat juurdlust kulunud ja valede süüdistuste suhtes, mida juba uurivad eriprokurör ja kongressi mõlema koja komiteed," ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders.

"Esimees Nadler ja tema demokraatidest kolleegid on alustanud seda kalaretke, sest nad kardavad oma kaks aastat kestnud "Venemaa kokkumängu" võltsnarratiivi kokkuvarisemist," sõnas Valge Maja pressiesindaja.

Esindajatekoda taotleb seoses Vene uurimisega dokumente enam kui kuuekümnelt Trumpi valitsuse- ja pereliikmelt ja tema firmade töötajalt, ütles Nadler esmaspäeval.

New Yorki esindav demokraat Nadler ütles, et õiguskomitee tahab läbi vaadata dokumente justiitsministeeriumist, presidendi pojalt Donald Trump nooremalt ja Trump Organizationi finantsjuhilt Allen Weisselbergilt.

Endine Valge Maja kantseleiülem John Kelly ja endine Valge Maja nõunik Don McGahn on samuti tõenäolised sihtmärgid, lisas ta.

Nadler ei nimetanud seda presidendi kriminaaluurimiseks, kuid ütles, et esindajatekojas nüüd enamuses olevad demokraadid täidavad oma kohust "õigusriigi kaitsmisel" pärast seda, kui vabariiklased takistasid kaks aastat presidendi vastutuselevõtmist.

Mitu esindajatekoja komiteed uurivad Trumpi 2016. aasta valimiskampaania koostööd Venemaaga, Trumpi maksuandmeid ja Trumpi pereäri ja poliitilise tegevuse võimalikku huvide konflikti.

Esindajate koja järelevalvekomitee seadis esmaspäeva tähtajaks, mil Valge Maja peab üle andma dokumendid seoses salastatud infole ligipääsu andmisega Trumpi väimehele Jared Kushnerile, mida väidetavalt nõudis Trump hoolimata kaitseametnike vastuseisust.

Laadimine...Laadimine...