Trump kahekordistab Türgi jaoks terase- ja alumiiniumitariifid

USA president Donald Trump teatas Twitteris, et on andnud loa terase- ja alumiiniumi tariifi kahekordistamiseks Türgi jaoks.

Pilt: Scanpix

Trump kahekordistab Türgi jaoks terase- ja alumiiniumitariifid (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

USA president Donald Trump teatas Twitteris, et on andnud loa terase- ja alumiiniumi tariifi kahekordistamiseks Türgi jaoks.

"Ma just andsin loa terase ja alumiiniumi tariifide kahekordistamiseks Türgi jaoks, ajal kui nende valuuta, Türgi liir, langeb hoogsalt meie väga tugeva dollari suhtes. Alumiinium on nüüd 20 protsenti ja teras 50 protsenti. Meie suhted Türgiga ei ole praegu head!" vahendas BNS Ühendriikide presidendi säutsu.

Märtsis kehtestas Ühendriikide president Donald Trump 25-protsendise tollimaksu terasele ja 10-protsendise alumiiniumile. Ehkki ajutiselt tegi ta erandi mõndade USA liitlaste jaoks nagu Kanada, Mehhiko ja Euroopa Liit, siis juunist hakkasid tariifid ka neile kehtima. Türgile tariifide osas erandit tehtud ei ole, ehkki ka see on NATO liikmesriik.

Türgi liir langes reedel dollari ja euro suhtes rekordiliselt madalale tasemele - dollari suhtes langes see 7,5 protsenti 5,85 liirile ja euro suhtes 7 protsenti 6,8 liirile. Aasta algusest on see nende suhtes kaotanud oma väärtusest enam kui kolmandiku.

Ehkki liir on languses olnud juba pikemat aega on kukkumine viimasel nädalal kiirenenud. Põhjuseks on Türgi ja USA tüli vangistatud pastor Andrew Brunsoni pärast, mille tagajärel kehtestasid riigid üksteise tippametnikele sanktsioonid.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...