Trump kiitis aastavahetusel ennast ja oma valitsust

USA president Donald Trump kiitis aasta viimase päeva säutsudes ennast ja oma valitsuse saavutusi.

Pilt: Scanpix

Trump kiitis aastavahetusel ennast ja oma valitsust

USA president Donald Trump kiitis aasta viimase päeva säutsudes ennast ja oma valitsuse saavutusi.

"Miks peaksid nutikad valijad tahtma valida 2018. aasta valimistel demokraate kongressi, kui nende poliitikad tapavad täielikult alates nendest valimistest loodud suure jõukuse," säutsus Trump Twitteris järgmise aasta novembris peetavatest kongressi vahevalimistest rääkides, kus vabariiklastel on mõlemas kojas kaitsta enamus.

Tema sõnul käib rahva käsi praegu paremini ja mõnesid valitsuse saavutusi, nagu relvakandmisõiguse kaitsmine, edusammud võitluses äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu ning piirikaitse tugevdamine, pole tarvis mainidagi.

Ühendriikide riigipea võttis uue aasta vastu Floridas oma Mar-a-Lago kuurordis, kus jätkas postitusi sotsiaalmeediasse.

"Milline aasta see on olnud ja me alles alustame! Aasta 2018 saab olema fantastiline! Koos me muudame Ameerika taas suureks!" Head uut aastat!" kirjutas president.

"Me veel vaatame seda," lisas Trump hiljem, kui kuulis, et Kim Jong-un oli aastakõnes rääkinud tuumanupust oma laual.

Trump siseneb 2018. aastasse madalaimate toetusnumbritega kui ükski varasem president lähiajaloos oma esimese ametiaasta lõpul. Trumpi esimest ametiaastat iseloomustavad USA pikaajaliste liitlassuhete pingestumine, vastuolud tülid rassi- ja immigratsiooniteemadel, aga ka poliitiliste ootuste põrmustamine tema poolt.

Laadimine...Laadimine...