Trump: Manafort vallandati "võimalike konfliktide" tõttu

USA presidendi Donald Trumpi sõnul vallandas ta Paul Manaforti oma valimiskampaania juhi kohalt, et vältida "võimalikke konflikte teatud riikidega".

Pilt: Scanpix

Trump: Manafort vallandati "võimalike konfliktide" tõttu

USA presidendi Donald Trumpi sõnul vallandas ta Paul Manaforti oma valimiskampaania juhi kohalt, et vältida "võimalikke konflikte teatud riikidega".

Manafort ja tema äripartner Rick Gates pandi sel nädalal koduaresti rahapesusüüdistuste alusel, mis on seotud Robert Muelleri juurdlusega Venemaa ja Trumpi kampaania väidetavast kokkumängust 2016. aasta presidendivalimiste eel, vahendas BNS.

USA kongressi viib väidete uurimiseks läbi veel kolme juurdlust.

Vastuseks küsimusele, kes soovitas Trumpile panna oma kampaania etteotsa Manafort ütles Trump: "See oli üks minu sõber, kes oli ettevõtja, väga edukas ettevõtja ja hea inimene. Nagu te teate, polnud Paul seal väga kaua."

"Arvan, et leidsime midagi sellest, kuidas ta võib olla seotud teatud riikidega ning ma isegi täpselt ei tea, milliste riikidega täpsemalt," lausus Trump usutluses telesaate "Full Measure" juhile Sharyl Attkisonile.

"Samas jõudsime punkti, kus tundsime, et Paulil oleks parem (minna), sest me ei taha palju potentsiaalseid konflikte," lisas Trump saates, mis linastub täies mahus pühapäeval.

President lisas, et tal pole praegu mingit kavatsust Muellerit vallandada.

"Loodan, et ta kohtleb kõike ausalt ning kui ta seda teeb, siis saan olema väga rõõmus, sest kui räägite süüta olemisest, siis ma tõepoolest pole seotud mis tahes kokkumänguga Venemaaga."

Trumpi sõnul pole ta teadlik, et Mueller kavatseb teda üle kuulata. "Mis mind puudutab, siis mulle pole öeldud, et me oleksime uurimise all. Mina pole uurimise all.

Manafort ja Gates väidetavalt peitsid miljoneid dollareid töö eest, mille nad said Ukraina ekspresidendi Viktor Janukovõtši ja tema Kremli-meelse erakonna heaks. Manafort ja Gates eitasid süüdistust.

Kampaania välisnõunik tunnistas FBI-le, et valetas ametile kontaktidest venelastega. Teine nõunik, mereväe endine ohvitser ja investeerimispankur Carter Page tunnistas, et kohtus 2016. aastal Vene valitsusametnikega.

Laadimine...Laadimine...