Trump pole kindel Iisraeli soovis sõlmida rahu palestiinlastega

USA president Donald Trump ütles täna avaldatud usutluses, et "pole ilmtingimata kindel", et Iisrael otsib palestiinlastega rahulepet.

Pilt: Scanpix

Trump pole kindel Iisraeli soovis sõlmida rahu palestiinlastega (1)

USA president Donald Trump ütles täna avaldatud usutluses, et "pole ilmtingimata kindel", et Iisrael otsib palestiinlastega rahulepet.

Trump on varem kritiseerinud palestiinlasi selle eest, et nad ei soovi tema hinnangul Iisraeliga rahuläbirääkimisi pidada, kuid on suuresti hoidunud Iisraeli kritiseerimisest, vahendas BNS.

Trump tõi usutluses päevalehele Israel Hayom esile, et USA ja Iisraeli suhted on "suurepärased" ning rahu palestiinlastega teeksid suhte "palju paremaks".

"Praegu ütleksin, et palestiinlased ei otsi rahu sõlmimist... Ma pole ka ilmtingimata enam kindel, et Iisrael otsib rahu sõlmimist. Seepärast peame lihtsalt ootama ja vaatama, mis juhtub," lausus Trump.

Lisaks ütles ta, et muretseb Iisraeli asunduste ehitamise pärast, kuigi tema valitsus on nende ehitamisse suhtunud palju leebemalt kui tema eelkäija Barack Obama valitsus.

"Asundused on asjad, mis muudavad vägagi keerulisemaks ja on alati muutnud keerulisemaks rahu sõlmimise. Seega arvan, et Iisrael peab olema asundustega väga ettevaatlik," ütles president.

Lisaks asetas ta küsimärgi alla, kas kõnelused Iisraeli ja palestiinlaste vahel on praegu võimalikud.

"Ma ausalt öeldes ei tea, kas meil isegi tulevad kõnelused. Vaatame, mis juhtub, kuid arvan, et palestiinlaste ja ka iisraellaste poolt oleks rumal, kui nad ei sõlmiks lepet," ütles Trump.

"See on meie ainus võimalus ning pärast seda ei juhtu seda iialgi."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...