Trump tippkohtumisest: mõnikord tuleb minema kõndida

"Asi puudutas sanktsioone," kommenteeris USA president Donald Trump oodatust kiiremini lõppenud tippkohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga. "Põhimõtteliselt tahtsid nad sanktsioonide täielikku tühistamist ja me ei saanud seda teha."

Pilt: Scanpix

Trump tippkohtumisest: mõnikord tuleb minema kõndida (2)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Asi puudutas sanktsioone," kommenteeris USA president Donald Trump oodatust kiiremini lõppenud tippkohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga. "Põhimõtteliselt tahtsid nad sanktsioonide täielikku tühistamist ja me ei saanud seda teha."

USA president Donald Trump ütles neljapäeval pärast plaanitust varem ja läbimurdeta lõppenud tippkohtumist Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, et ta oli sunnitud kõnelustelt minema kõndima, sest ei nõustunud vastaspoole nõudmistega sanktsioonid tühistada, vahendas BNS.

"Mõnikord tuleb minema kõndida ja see oli üks neid kordi," ütles Trump ajakirjanikele pärast ühisavalduseta lõppenud kahepäevast tippkohtumist.

"Asi puudutas sanktsioone," sõnas USA riigipea. "Põhimõtteliselt tahtsid nad sanktsioonide täielikku tühistamist ja me ei saanud seda teha."

Trump kinnitas aga, et Põhja-Korea liider lubas talle mitte jätkata tuuma- ja raketikatsetusi.

USA president ütles samas, et tippkohtumise eel ja ajal tehtud töö lubab tal vaadata optimistlikult tulevikku ja loota "tõeliselt heale tulemusele."

"Ma teeksin palju parema meelega asja õigesti kui kiiresti," sõnas ta.

Trump ütles ka, et ei leppinud Kimiga kokku kolmanda tippkohtumise pidamises. "Ei, me ei ole...elame-näeme, kas see juhtub," sõnas ta vastuseks ajakirjaniku küsimusele kolmandas kohtumises kokkuleppimise kohta.

Trump ütles ka, et tal on Kimiga hea suhe. "Me lihtsalt meeldime teineteisele. Meie vahel on soojus ja ma loodan, et see jääb püsima. Ma usun, et see juhtub," lausus ta.

Valge Maja teatas varem tippkohtumise plaanitust varasemast lõppemisest ja tunnistas, et sel korral kokkuleppele ei jõutud.

Esialgse kava järgi pidid tippkohtumise teisel päeval kõnelustele järgnema liidrite töölõuna ja tippkohtumise deklaratsiooni allkirjastamistseremoonia.

Eelmisel tippkohtumisel 2018. aasta 12. juunil Singapuris allkirjastasid Trump ja Kim ähmase lubaduse liikuda Korea poolsaare tuumavabaks muutmise poole.

Sellele järgnenud tuumarelvitustamiskõnelused aga on kulgenud raskelt ja avalikkusele teadaolevalt ei ole neil suurt edu saavutatud. Seda enam oodati läbimurret äsjaselt tippkohtumiselt.

Organisatsiooni Ploughshares Fund president Joe Cirincione nimetas ühisavalduse ja kokkuleppeta lõppenud tippkohtumist "suureks läbikukkumiseks".

Ta kirjutas Twitteris, et Hanoi kohtumine näitab tippkohtumistel põhineva lähenemise piiratust, kuna kokkuleppe väljatöötamiseks ei olnud "piisavalt aega ega personali".

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...