Trumpi sõnul aitas perede lahutamine migrante heidutada

Mullu suvel lahutas administratsioon vanematest enam kui 2500 last, kuni rahvusvaheline pahameeletorm sundis presidenti seda praktikat peatama.

Pilt: Scanpix

Trumpi sõnul aitas perede lahutamine migrante heidutada (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Mullu suvel lahutas administratsioon vanematest enam kui 2500 last, kuni rahvusvaheline pahameeletorm sundis presidenti seda praktikat peatama.

USA president Donald Trump ütles teisipäeval, et ei kavatse taastada migrandilaste eraldamist oma vanematest, kuid väitis tõendeid esitamata, et see poliitika aitas heidutada migrante Ühendriikidesse tulemast, vahendas BNS.

"Me ei kavatse seda teha," lausus ta enne kohtumist Egpituse presidendiga, kuid lisas, et ilma selleta "nad tulevad nagu piknikule, nagu Disneylandi".

Mullu suvel lahutas administratsioon vanematest enam kui 2500 last, kuni rahvusvaheline pahameeletorm sundis presidenti seda praktikat peatama ning kohus andis korralduse nad oma peredega taasühendada.

Rändeasjatundjad on öelnud, et presidendi poliitika hoopis suurendas USA-sse pürgivate migrantide hulka.

Trumpi ametiaja ühe kõige vastuolulisema praktika võimalik taastamine oli vaid üks kõne all olnud aspekt dispuudis sisejulgeolekuministeeriumis läbi viidud dramaatiliste ümberkorralduste üle, mis kulmineerusid minister Kirstjen Nielseni tagasiastumisega.

Juttu on olnud ka täiendavatest kaadrimuudatustest ministeeriumis. Teisipäeval sunniti ametist lahkuma aseminister Claire Grady, et teha ruumi Nielseni Trumpi välja valitud mantlipärijale, ütlesid informeeritud allikad.

Vabariiklased on väljendanud muret Valge Maja orkestreeritud muutuste pärast ning hoiatanud, et need ei pruugi tingimata probeemi lahendada.

Laste lahutamise kohta deklareeris Trump, et just tema oli selle praktika peataja, ning pereliikmete lahutamisega tegi algust tema eelkäija Barack Obama.

Administratsioonidel on lubatud lapsi peredest eraldada, kui kaalul on tervis või vanematel on kuriteoregister. Nõnda Obama valitsuse ajal ka talitati.

Rändevaidlustega kursis olevad ametnikud on öelnud, et perede lahutamise taastamine on üks paljudest ideedest, mida Trump ja tema abid on viimastel nädalatel kaalunud, et võidelda üha suurema rändevooga Kesk-Ameerikast.

Üks anonüümsust palunud kõrge ametnik märkis, et presidendi ümberkorraldused sisejulgeolekuministeeriumis olid põhjustatud frustratsioonist selle üle, et selle töötajad ei ole piisavalt kiiresti jõustanud tema ette pandud muudatusi, mis immigratsioonireegleid karmistaksid.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...