Ukraina kaalub tulevikus Rail Balticu projektiga ühinemist

Ukraina taristuminister Volodõmõr Omeljan ütles täna Vilniuses, et Ukraina kaalub tulevikus Rail Baltic projektiga ühinemist.

Pilt: Scanpix

Ukraina kaalub tulevikus Rail Balticu projektiga ühinemist (1)

Ukraina taristuminister Volodõmõr Omeljan ütles täna Vilniuses, et Ukraina kaalub tulevikus Rail Baltic projektiga ühinemist.

Omeljan ütles pärast kohtumist Leedu majandusministri Mindaugas Sinkevičiusega, et arutati võimalikku Ukraina ühinemist Rail Balticu projektiga, vahendas BNS.

Omeljan märkis, et Ukraina otsust projektiga ühineda aitab hinnata selleks aastaks planeeritud rongiühendus Ukrainast Baltimaadesse läbi Valgevene.

"Saame näha, kui suur nõudlus selle marsuudi järgi on," ütles Omeljan.

Leedu majandusminister ütles, et toetab Ukraina mõtet, kuid rõhutas ühtlasi, et praegu on Balti riikide jaoks oluline minna projektiga edasi planeeritud rajal.

"Kui me räägime Ukraina Raudtee kaasamisest... Need on hilisemad plaanid, kuid ärgem välista võimalusi," ütles Sinkevičius

"Usun, et saame seda arutada ja otsida toetust Euroopa Komisjonist, et mitte ainult unistada, vaid ka selle nimelt töötada."

Rail Baltic on planeeritav kiire raudteeühenduse projekt, mis kulgeks Tallinnast läbi Läti ja Leedu Poola piirile. Plaanitava raudtee rööpme laius on 1435 millimeetrit ehk Euroopa standard ja reisirongid sõidavad kiirusega kuni 240 kilomeetrit tunnis, samas kui kaubarongid sõidavad kiirusega kuni 120 kilomeetrit tunnis.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...