USA taasavas piiripunkti Mehhikoga

USA võimud taasavasid San Ysidro piiripunkti Mehhikoga, mis suleti ajutiselt, kui sajad migrandid Tijuana poolt piiritarale tormi jooksid.

Pilt: Scanpix

USA taasavas piiripunkti Mehhikoga

Toimetaja: Moonika Tuul

USA võimud taasavasid San Ysidro piiripunkti Mehhikoga, mis suleti ajutiselt, kui sajad migrandid Tijuana poolt piiritarale tormi jooksid.

Ühendriikide tolli- ja piirikaitseamet teatas taasavamisest Twitteris. Esmalt avati läbipääs jalakäijatele, seejärel ka sõidukitele, vahendas BNS.

Kolme päeva eest oli USA president Donald Trump ähvardanud sulgeda kogu piiri Mehhikoga, kui "asi läheb niikaugele, et me kaotame kontrolli või inimesed hakkavad haiget saama".

Twitterisse postitatud videoklippidel võis näha suurt hulka migrante piiri poole tormamas. Mitu tuhat peamiselt Kesk-Ameerikast pärit migranti on kogunenud Tijuanasse lootuses Ühendriikidesse pääseda.

AFP fotograafi sõnul eraldus rühm migrante piirisillal rahumeelsest protestimarsist ning üritas ronida üle metalltara, püüdes USA-sse siseneda.

USA ametiisikud kasutasid Mehhiko poolt piirile lähenevate migrantide vastu pisargaasi, kui osa neist tara püüdsid ületada. Samal ajal tiirutasid pea kohal USA sõjaväekopterid.

Protestimarsist võttis osa vähemalt 500 inimest, nende seas naised ja lapsed.

Esimene tara õnnestus ületada paarisajal inimesel, kuid teisele lähenedes lasid USA piirivalvurid nende vastu käiku pisargaasi, misjärel migrandid tagasi pöördusid.

Mehhiko siseminister Alfonso Navarrete süüdistas osa migrante katses ületada piir vägivaldsel viisil.

"Me kavatseme astuda samme nende deporteerimiseks," lausus ta telekanalile Milenio, lisades, et need inimesed mitte ei aita karavani vaid kahjustavad seda.

Laadimine...Laadimine...