ABI NÕRGEMATELE: Kohtumine paavstiga viis kodutu teistele supikööki appi

ABI NÕRGEMATELE: Kohtumine paavstiga viis kodutu teistele supikööki appi

"Supiköök on mulle päästerõngaks," kinnitab töövõimetu Aleksei häbenemata. "Olen küll invaliid, kuid käin siin iga nädal hea meelega abiks, ei taha kodus käed rüpes istuda," lisab Vladimir. Supiköögi abi vajavad teiste seas paljud kõrgharidusega pensionärid, üksikuks jäänud inimesed ja paljulapselised pered.

Mis keeles tohib Eestis rääkida kõnepuudega laps?

Mis keeles tohib Eestis rääkida kõnepuudega laps?

"On selge, et tänases Eestis ei ole üksnes eestikeelne haridussüsteem enam mõeldav, sest meil on lisaks vene peredele ja haridusliku erivajadustega lastele veel palju teisi kakskeelseid peresid, kellele me teeksime sellega karuteene," sõnas abilinnapea Betina Beškina.

VIDEOD

Linnaosade uudised

Pealinn

Palju õnne, Eesti Vabariik!

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud
Tallinn Ajalugu

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud

"Tänapäeval on meil muidugi raske ette kujutada, et Tallinna vanalinnas võiks elada loomadest kedagi peale rottide ja hiirte, aga vanasti oli olukord teine. Kiek in de Köki kahel korrusel avatud näitus linnaloomadest kajastab seda keskajast peale," jutustas kunstiajaloolane, heerold Jüri Kuuskemaa saates "Tallinna panoraam".

ARSTIABITA EI JÄÄ: kindlustuseta inimesi kummitavad mitmed kroonilised haigused

ARSTIABITA EI JÄÄ : Kindlustuseta inimesi kummitavad mitmed kroonilised haigused

79-aastane Evald Haviko, kes on tulnud Nõmme tervisekeskusesse Lasnamäelt, on arstile juba vana tuttav – selgi korral teevad mehele muret valutavad jalad. Evald on elanikeregistris küll Tallinnas, kuid tema kodu asub Lätimaal Ogres. Pärast abikaasa surma leidis mees uue elukaaslase, kelle juures Lasnamäel nüüd elataksegi. Lennukimehaaniku kutsega Haviko kurdab, et tööd pole Eestis lihtne leida, ja seetõttu pole tal ka siinset ravikindlustust, olgugi pensioniiga juba ammu käes.

MILLINE VÕIKS OLLA EESTI OMA NÄGU?

Pealinna päevaintervjuu

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada?

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada? (17)

"Omanike koorem, mis on nende õlule pandud seoses kohustusega kõnniteid puhastada, on liiga suur," väidab korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi, kes tahab, et linn kõik kõnniteed puhtaks teeks. "Seadus on seadus ja seadused on meil täitmiseks," raiub omakorda Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Tema sõnul maksaks kinnistuomanike praeguse kõnniteepuhastuskohustuse veeretamine linna õlule maksumaksjale mitukümmend miljonit eurot. Ühtlasi nõuaks see vähemalt 1550 inimese tööle värbamist.

Koroonaviirus Eestis

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele
Eesti

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele

Lugeja küsib: Mulle on määratud osaline töövõime ja töötan 20 tundi nädalas. Nüüd aga vaidleme tööandjaga, kas minu puhkus on aasta jooksul 35 kalendripäeva või ainult pool sellest. Kui palju ma osalise tööajaga töötades põhipuhkust teenin?

Teravnurk

Kallis odav piim
Eesti

Kallis odav piim (1)

Viimasel nädalal on nii põllumajanduse kui ka toidutööstuse organisatsioonid ja ettevõtjad tauninud toidu, eriti joogipiima odavmüüki Eesti kaubanduskettides.

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi

MILLINE VÕIKS OLLA EESTI OMA NÄGU?