MEREÄÄRE AVAJA REBECCA KONTUS: Mulle meeldib avar silmapiir ja vabadus

MEREÄÄRE AVAJA REBECCA KONTUS: Mulle meeldib avar silmapiir ja vabadus

"Tahtsin noorena saada piloodiks või tüürimeheks," ütleb laulja Rebecca Kontus, kes esindas 2005. aastal Eestit Eurovisioonil tüdrukuteansambli Suntribe koosseisus. Hoopis vähem teatakse, et just tänu tema mängulisele fantaasiale võime Noblessneri sadamalinnakus tunda end mõnusalt punaste kraanavalgustite ja paadikujuliste pinkidega moodsas linnaruumis. 

Rahvaarv suurenes negatiivsele iibele vaatamata
Eesti

Rahvaarv suurenes negatiivsele iibele vaatamata (1)

"Riigid on viiruse ohjamiseks võtnud kasutusele erinevaid strateegiaid ja hetkel võib öelda, et Eesti puhul ei ole tehtud valikud vähemalt seni suremuses järsku kasvu kaasa toonud," tõdes Statistikaameti juhtivanalüütik Ethel Maasing.

VÄHEM TOLMU: Tallinlased loobuvad üha enam naelrehvidest

VÄHEM TOLMU: Tallinlased loobuvad üha enam naelrehvidest

"Naastrehvid lõhuvad asfalti, kiskudes sellest üles väga palju osakesi, mis suure hulga tolmuna lendlema hakkab. See tolm satub inimeste hingamisteedesse, peenemad osakesed ka vereringesse," põhjendas linnaametnik Tarmo Sulg, miks tasub naastrehvidele eelistada lamelle.

Pealinn

Mida arvate uuest võimuliidust?

Linnaosade uudised

Uus raport: töökäte nappust saab leevendada ka ulatusliku sisserändeta
Eesti

Uus raport: töökäte nappust saab leevendada ka ulatusliku sisserändeta

Ehkki seni on arvatud, et töökäte nappust Eestis aitab leevendada vaid välistööjõud, ei ole see ainus tee, märgib värske RITA-ränne raport. Raport leidis, et tulevikus ei sõltu Eesti tööturg ulatuslikust sisserändest. Üheks lahenduseks on üleminek ühtsele Eesti koolile, mis aitab paremini lõimuda ja tööturule jõuda Eestis juba elavatel eesti keelest erineva emakeelega noortel.

VIDEOD

Kui tänapäeval armastab tallinlane Norra lõhet, siis keskajal söödi siinkandis Norra turska
Ajalugu

Kui tänapäeval armastab tallinlane Norra lõhet, siis keskajal söödi siinkandis Norra turska

Eestlased on end ikka mererahvaks pidanud ja rääkinud, kuidas meri on meid aegade jooksul ära toitnud. Merekalad räim ja kilu ei puudu meie rahvuslike tähtpäevade pidulaualt pea kunagi. "Räime söömist propageeritakse meil samuti lausa igal püügihooajal, ometi oli aeg, mil siinmail merekaladest lugu ei peetud," rääkis  Tallinna ülikooli arheoloogia teaduskogu juhataja, arheozooloog Lembi Lõugas.

JUHTKIRI: Ole ise looja!

JUHTKIRI: Ole ise looja!

Kui Tallinnas paks lumi maha sadas, avanes mulle kesklinnas vahva vaatepilt. Ühel kitsukesel tänaval käis väikese puumaja ees vilgas lumekoristusmöll – noorem naine reipalt suure lumelabidaga ees, pisike põnn väikese labidaga rõõmsalt järel vehkimas. Ja naabrinaine või vanaema seal kõrval juttu puhumas. 

Milline on teie uusaastasoov ja mida uut sooviksite Tallinna linnas näha?

Koroonaviirus Eestis

Eestis avati esimene 24/7 testimispunkt

Eestis avati esimene 24/7 testimispunkt

Laupäeval avas avaliku testimise organisatsioon Narvas piiril testimispunkti, kus Confido meditsiinikeskuse meedikud võtavad ööpäevaringselt kõigilt soovijatelt ninaneeluproovi koroonaviiruse PCR testiks. 

Kas abielu peaks Eestis jääma mehe ja naise liiduks?

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

Lugeja küsib: Kas mul on õigus lisatasule?
Eesti

Lugeja küsib: Kas mul on õigus lisatasule?

"Kui töötaja on igakuiselt saanud lisatasu, kuid pole olnud selge, milliste täiendavate ülesannete või kriteeriumite täitmise eest, siis võib nimetatud tasu muutuda töötasu osaks," selgitab Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja Kaire Saarep.

Teravnurk

Elatisvõlgnike noomimine  asendus jõulisema haardega

Elatisvõlgnike noomimine asendus jõulisema haardega

Kui varem vehiti elatisvõlgniku nina all noomivalt näpuga, siis nüüd on see asendunud karmima pitsitamisega. 1. jaanuarist jõustunud seadusemuudatuse tõttu tuleb elatisvõlglasel arvestada, et politsei võib temalt sõiduki ära võtta ja selle kohtutäiturile võla katmiseks üle anda.

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi