TUHANDED VRAKID: Nö surnud autosid tekitavad inimeste ihnsus, lohakus, koroonaviirus ja Leedu "autotööstus"

TUHANDED VRAKID: Nö surnud autosid tekitavad inimeste ihnsus, lohakus, koroonaviirus ja Leedu "autotööstus"

"Tornmaja hoovis ühendab üks vanaema meeldiva kasulikuga – kui ta läheb pärast lõunat õue värsket õhku hingama, seisab pere parkimiskohal, et seda omade kojutulekuni vabana hoida," kirjeldab ühistutegelane Raimo Jõgeva pildikest argipäevast. Samal ajal kui paneellinnaosades iga parkimiskoha pärast võideldakse, hoiavad ruumi kinni vähemalt tuhanded "surnud" sõidukid. Asjatundjate meelest vajame uut üle-eestilist romupoliitikat.

Tallinnast peaks 2035. aastaks saama kogu Eesti rohelise eluviisi kujundaja

Tallinnast peaks 2035. aastaks saama kogu Eesti rohelise eluviisi kujundaja

"Aastal 2035 ootavad autod omanikke parkimismajades ning uuemad neist oskavad end roheenergia jõul ise parkida ja omaniku juurde sõita. Kool on mängulisem, sest ühendab klassikalise hariduse huviharidusega, ning lisaks ühistranspordile on ka tõukerattad linlastele tasuta," kirjutab arvamusloos Kesklinna vanem Moonika Haukanõmm.

JUHTKIRI: Tänavad romudest vabaks

JUHTKIRI: Tänavad romudest vabaks

Ühest küljest näitab järjest suurenev autode hulk meie tänavatel, et muutume aina  jõukamaks. Tegelikult peegeldab see hoopis vaesumist. Tolm ega ammugi mitte parkimiskohtade nappuse tõttu songermaaks sõidetud haljasalad ei tähenda rikkust.

Kanna ühissõidukis maski!

Kanna ühissõidukis maski!

Tallinna Linnatransport (TLT) kutsub kõiki üles vastutustundlikkusele – maski kandmine ühissõidukis peab olema norm, mitte erand, et tagada ohutus kõigile sõitjatele.

Pealinn

TÕNU VIIK: Kui suudame oma elus õnne tabada, siis elame rikkamalt

TÕNU VIIK: Kui suudame oma elus õnne tabada, siis elame rikkamalt

"Õpetaja ei julge kohandada õppimist klassi vajaduste ja oskuste järgi, ta arvab, et ikkagi on vaja aineteadmisi õpilastele pähe tampida," lausub vastne Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik (52). "Vähem tähelepanu pööratakse sellele, kuidas lapsed vaimustuksid aine õppimisest. Meie õpilastele ei tundu väga mõttekas see, mida nad koolis teevad."

VIDEOD

Linnaosade uudised

Palju õnne, Eesti Vabariik!

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud
Tallinn Ajalugu

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud

"Tänapäeval on meil muidugi raske ette kujutada, et Tallinna vanalinnas võiks elada loomadest kedagi peale rottide ja hiirte, aga vanasti oli olukord teine. Kiek in de Köki kahel korrusel avatud näitus linnaloomadest kajastab seda keskajast peale," jutustas kunstiajaloolane, heerold Jüri Kuuskemaa saates "Tallinna panoraam".

Vaktsineeritud õpetaja: Tahan kaitsta  nii ennast  kui ka teisi

Vaktsineeritud õpetaja: Tahan kaitsta nii ennast kui ka teisi

"Kartsin natukene, aga tegelikult ei olnud üldse valus. Olin nõus laskma end vaktsineerida, sest tahan kaitsta nii ennast kui ka teisi," ütles saksa gümnaasiumi klassiõpetaja Külli Veerme kohe pärast vaktsineerimist. Oma soovist vaktsiini saada teatas ligi 3000 koolitöötajat ehk pooled kõigist Tallinna üldhariduskoolide töötajatest.

KUIDAS KAITSTA LASTE JA NOORTE VAIMSET TERVIST?

Pealinna päevaintervjuu

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada?

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada? (17)

"Omanike koorem, mis on nende õlule pandud seoses kohustusega kõnniteid puhastada, on liiga suur," väidab korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi, kes tahab, et linn kõik kõnniteed puhtaks teeks. "Seadus on seadus ja seadused on meil täitmiseks," raiub omakorda Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Tema sõnul maksaks kinnistuomanike praeguse kõnniteepuhastuskohustuse veeretamine linna õlule maksumaksjale mitukümmend miljonit eurot. Ühtlasi nõuaks see vähemalt 1550 inimese tööle värbamist.

Koroonaviirus Eestis

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele
Eesti

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele

Lugeja küsib: Mulle on määratud osaline töövõime ja töötan 20 tundi nädalas. Nüüd aga vaidleme tööandjaga, kas minu puhkus on aasta jooksul 35 kalendripäeva või ainult pool sellest. Kui palju ma osalise tööajaga töötades põhipuhkust teenin?

Teravnurk

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi