Keskraamatukogu avab tuntud muinasjuttude saladusi

Uus põnev üritustesari avab näiteks "Tuhkatriinu", "Sinihabeme", "Metsluikede" jt muinasjuttude tagamaid.

8. märtsil kell 17.30 algab keskraamatukogus (Estonia pst 8) Euroopa muinasjutu-traditsiooni ajaloolist tausta tutvustav sari "Muinasjutt algab". Tuttavad lood avanevad uues valguses, pakkudes nii äratundmisrõõmu kui ka värskete vaatenurkade avastamist. Euroopa kultuuripärandi aastale pühendatud sarja raames toimub tänavu kokku seitse üritust, nendest neli on kavas kord kuus märtsist juunini.


Naistepäeval toimuv avaüritus räägib muinasjuttudest, kus peategelaseks on naised – tragi talutüdruk, vaesusest pääsenud tütarlaps, vangistatud printsess, heasüdamlik kuninganna ja kuri võõrasema. 2. aprillil, rahvusvahelise lasteraamatupäeva ja Hans Christian Anderseni sünniaastapäeva puhul uuritakse, kuidas sai printsiks noormees rahva seast ja mismoodi  noorim vend sai kuningaks.

Euroopa päeval, 9. mail meenutatakse Euroopaga seotud lugusid, Eesti lipu päevaks, 4. juuniks on muinasjutud aga valitud lipuvärvide järgi.


Kõik sarja kohtumised viib läbi ajaloolane ja kirjanik Milvi Martina Piir. "Populaarsed muinasjututegelased on kindlates rollides tüpaažid, kes elavad ja tegutsevad "ammusel ajal" ja "kaugel maal". Siiski pole muinasjutud ainuüksi fantaasia vili," rääkis Piir. "Ammused traagilised, humoorikad ja õpetlikud sündmused on ergutanud rahva kujutlusvõimet ja omandanud muinasloo vormi, kuid paljude tuumaks on ajaloos tegelikult elanud inimesed ja nendega reaalselt aset leidnud sündmused. Sageli on võimalik see seos taastada."


Muinasjutuüritusel osalemine on tasuta.

Laadimine...Laadimine...