VANAPROUA HÄIRENUPUST: Kui õnnetult kukkusin, tulid noormehed poole tunniga ja tõstsid mu püsti

VANAPROUA HÄIRENUPUST: Kui õnnetult kukkusin, tulid noormehed poole tunniga ja tõstsid mu püsti

"Üksi elavatele eakatele on niisugune teenus suureks abiks – ega mobiiltelefoni ju kogu aeg taskus ei kanna," ütleb 94-aastane mustamäelane Luule Järviste, keda häirenupu vajutamise peale kohale sõitnud operatiivteenistus viimaste aastate jooksul kahel korral täbarast kukkumisest välja on aidanud. Kui abi tuleks mitu päeva oodata, võivad eakat ohustada pikaaegsed traumad, alajahtumine, vedelikupuudus ja ravimite mittevõtmisest tingitud tervisehädad.

Ööpäevaga tuli juurde 269 koroonapositiivset ja suri üheksa nakatunut
Tervis Eesti

Ööpäevaga tuli juurde 269 koroonapositiivset ja suri üheksa nakatunut

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2663 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 269 ehk 10,1 protsenti testide koguarvust ja suri üheksa nakatunut. Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 143 inimesel. 111 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Erikomisjon: vaktsineerimise korralduses on vaja selgust

Erikomisjon: vaktsineerimise korralduses on vaja selgust (2)

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on vaktsineerimine riigis ülioluline protsess ja seda ei saa juhtida dokumendiga, mida ei ole kinnitatud ja mida muudetakse moel, mida ei saa jälgida. "Oluline on paika panna, kes mis otsuseid on pädev langetama," sõnas Reinsalu.

Pealinn

Kooli ja vanematega sõlmitud leping aitab noortel uimastitest ja peksmistest hoiduda
Haridus Pere

Kooli ja vanematega sõlmitud leping aitab noortel uimastitest ja peksmistest hoiduda

"Kõigepealt peksin endast nooremat tüdrukut, sest igatsesin oma poisi heakskiitu. Kui aga sain 15, leidus mul harva kaineid päevi, mil kooli jõudsin," meenutab nüüdseks juba täisealine Kätlin. Neiu sõnul oleks kõike seda saanud ära hoida, kui tema koolis oleks olnud leping õpilaste, kooli ja vanemate vahel, mis oleks pannud noori teistmoodi käituma.

VIDEOD

Pealinna päevaintervjuu

VIDEO! Arkadi Popov: vaktsineerimist ei saa läbi viia paanikas

VIDEO! Arkadi Popov: vaktsineerimist ei saa läbi viia paanikas (11)

"Võtmesõna on praegu kannatus. Vaktsiin tuleb ja see kasutatakse ära nädala jooksul. Rahuneme kõik maha. Siin ei tohi olla ülikiiret paanilist tulekahju kustutamise protsessi. Me tegeleme selle protsessiga. See, et Eestis võtab vaktsineerimine aega pool aastat või rohkem, on normaalne. Ei ole võimalik vaktsineerida ühe päevaga," sõnas Lääne-Tallinna haigla juhatuse esimees Arkadi Popov.

Linnaosade uudised

Nõmme mänguväljakud saavad kogupere väljakuteks

Nõmme mänguväljakud saavad kogupere väljakuteks

Kevadel algasid planeeritud ehitustööd linnaosa kolmel mänguväljakul, mis valmides on varustatud kaasaegsete ja mitmekesiste atraktsioonidega. Lisaks võimaldavad paigaldatud multifunktsionaalsed jõuseadmed liikumisharrastustega tegeleda kogu perel.

Kas vaktsineerimise vanusepiirist tuleks loobuda?

Kas haiguspäeva hüvitamine paneb inimesi rahuliku südamega koju jääma?

JUHTKIRI: Miks mitte teha süst ka noorematele?

JUHTKIRI: Miks mitte teha süst ka noorematele?

Aeglane vaktsineerimine Eestis on seadnud ohtu Euroopa Komisjoni eesmärgi, et suve lõpuks on koroonaviiruse vastu kaitsepoogitud vähemalt 70% liikmesriikide täisealistest elanikest. Ei maksa uhkustada ka sellega, et oleme EL-i riikide hulgas kaitsepookimisega esireas. Vaktsiine ei jätku ja eakate vaktsineerimise poolest paistame me silma Euroopa tagareas.

Koroonaviirus Eestis

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele
Eesti

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele

Lugeja küsib: Mulle on määratud osaline töövõime ja töötan 20 tundi nädalas. Nüüd aga vaidleme tööandjaga, kas minu puhkus on aasta jooksul 35 kalendripäeva või ainult pool sellest. Kui palju ma osalise tööajaga töötades põhipuhkust teenin?

Teravnurk

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi