ÕPETAJAD: Kodusõpe on meid targemaks muutnud
Haridus

ÕPETAJAD: Kodusõpe on meid targemaks muutnud

"Raskustes lastele on toimunud individuaalsed videotunnid õpetaja, abiõpetaja, tugispetsialistiga või kutsutud neid võimalusel kontaktõppesse. Kõik soovijad saavad osaleda konsultatsioonides ka videokõne vahendusel," kirjeldas Südalinna kooli õpetetaja Kati Rand õppimist distantsilt. "Linn hoolitseb, et koolides oleks piisavalt IT-vahendeid – selles osas on seis hea ning vajadusel on koolidel võimalik arvuteid distantsõppeks ka õpilastele laenutada," lausus abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Pentus-Rosimannus: rohehüpe haarab kõige suurema osa eurotoetustest

Pentus-Rosimannus: rohehüpe haarab kõige suurema osa eurotoetustest

"Rohepööre on suur valdkond, mida toetatakse 1,2 miljardi euroga kogu Euroopa Liidu peale. Taastuvenergeetika ja energiatõhususe suurendamine on kaks väga olulist märksõna," ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus. "Eesmärk on rahaliste vahenditega Eesti tulevik kindlamaks muuta ja suures mahus probleeme ennetada."

Tallinn võistleb Euroopa rohepealinnaks saamisel 15 linnaga

Tallinn võistleb Euroopa rohepealinnaks saamisel 15 linnaga

„Tallinn on oma tulevikuplaanides pühendunud rohelisele kontseptsioonile, mis hõlmab uuendusi juhtimises ja uut lähenemist lisaks linnaruumilisele planeerimisele veel mitmes valdkonnas. Innovatsioon, tarkade ja kliimat säästvate linnade arendamine on kogu maailma arengu suund, mis kajastub ka Tallinna praegustes ja edaspidistes arengudokumentides," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Pealinn

TÕNU VIIK: Kui suudame oma elus õnne tabada, siis elame rikkamalt

TÕNU VIIK: Kui suudame oma elus õnne tabada, siis elame rikkamalt

"Õpetaja ei julge kohandada õppimist klassi vajaduste ja oskuste järgi, ta arvab, et ikkagi on vaja aineteadmisi õpilastele pähe tampida," lausub vastne Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik (52). "Vähem tähelepanu pööratakse sellele, kuidas lapsed vaimustuksid aine õppimisest. Meie õpilastele ei tundu väga mõttekas see, mida nad koolis teevad."

VIDEOD

Linnaosade uudised

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud
Tallinn Ajalugu

VIDEO! Heeroldi jutud: vaata, millised loomad on Tallinnas elanud

"Tänapäeval on meil muidugi raske ette kujutada, et Tallinna vanalinnas võiks elada loomadest kedagi peale rottide ja hiirte, aga vanasti oli olukord teine. Kiek in de Köki kahel korrusel avatud näitus linnaloomadest kajastab seda keskajast peale," jutustas kunstiajaloolane, heerold Jüri Kuuskemaa saates "Tallinna panoraam".

Merekindlus saab uue naabri, algas Vesilennuki 2 arhitektuurikonkurss

Merekindlus saab uue naabri, algas Vesilennuki 2 arhitektuurikonkurss

Nikolai Esimene OÜ koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas täna välja arhitektuurikonkursi Tallinnas, Vesilennuki 2 krundile kavandatava elu-, äri- ja bürohoonetele. Konkursi eesmärk on valida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobiv lahendus, mis toetaks mitmeotstarbelise hoonestuse rajamist.

KUIDAS KAITSTA LASTE JA NOORTE VAIMSET TERVIST?

Pealinna päevaintervjuu

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada?

VIDEO! TULINE DEBATT: Miks eraomanikud ei suuda kõnniteid lumest koristada? (17)

"Omanike koorem, mis on nende õlule pandud seoses kohustusega kõnniteid puhastada, on liiga suur," väidab korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi, kes tahab, et linn kõik kõnniteed puhtaks teeks. "Seadus on seadus ja seadused on meil täitmiseks," raiub omakorda Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. Tema sõnul maksaks kinnistuomanike praeguse kõnniteepuhastuskohustuse veeretamine linna õlule maksumaksjale mitukümmend miljonit eurot. Ühtlasi nõuaks see vähemalt 1550 inimese tööle värbamist.

Koroonaviirus Eestis

Kuidas hoida end koroonaviiruse eest?

Põnev/kasulik

Lugeja kirjutab

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele
Eesti

JURIST SELGITAB: Puhkus osalise töövõimega inimesele

Lugeja küsib: Mulle on määratud osaline töövõime ja töötan 20 tundi nädalas. Nüüd aga vaidleme tööandjaga, kas minu puhkus on aasta jooksul 35 kalendripäeva või ainult pool sellest. Kui palju ma osalise tööajaga töötades põhipuhkust teenin?

Teravnurk

Vaata virtuaalset muuseumituuri: Linnusest linnaks. Taanilinna sünd 800 aastat tagasi