Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv lahkub ametist

Kõiv ütles, et lahkub ametist vastavalt kokkuleppele erakonna praeguse esimehe Hanno Pevkuri ja tulevase esimehe Kaja Kallasega.

Pilt: Scanpix

Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv lahkub ametist (1)

Kõiv ütles, et lahkub ametist vastavalt kokkuleppele erakonna praeguse esimehe Hanno Pevkuri ja tulevase esimehe Kaja Kallasega.

Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv teatas reedel partei juhatuse koosolekul, et lahkub ametist ja kuni uue peasekretäri ametisse asumiseni täidab tema kohuseid partei peakontori juhataja Ene Kaups.

Kõiv ütles, et lahkub ametist vastavalt kokkuleppele erakonna praeguse esimehe Hanno Pevkuri ja tulevase esimehe Kaja Kallasega, teatas partei pressiesindaja BNS-ile. Uue peasekretäri ametisse asumiseni täidab peasekretäri ülesandeid Reformierakonna peakontori juhataja Ene Kaups.

"26. veebruaril selgus, et Kaja Kallas on ainus kandidaat esimehe kohale, mis tähendab, et temast saab igal juhul Reformierakonna esimees," sõnas Kõiv. "Riigikogu valimised on juba vähem kui aasta pärast ning Kaja Kallase soov moodustada selleks oma meeskond, alustades peasekretärist, on täiesti arusaadav."

"Nii nagu minul omal ajal, nii on ka uuel erakonna juhil õigus oma meeskond kokku panna ja praegu on selge, et Kaja Kallas on ainus kandidaat erakonna esimehe kohale,” ütles Hanno Pevkur.

Kaja Kallase sõnul on ettepanek peasekretäriga leping lõpetada. "Uue meeskonna selgrooks on uus valitav juhatus ja 30-liikmeline fraktsioon riigikogus ning tugevad piirkonnad üle Eesti, kellele erakonna peakontor on toeks. Kõik ühtse eesmärgi nimel, et pakkuda välja hea ja teostatav tulevikuvisioon Eesti jaoks,” ütles Kallas.

Reformierakonna esimehe ja juhatuse valimised toimuvad 14. aprillil.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...