Riigihaldusminister kolib nädalaks Kagu-Eestisse

Riigihalduse minister kohtub Kagu-Eesti töönädalal kohalike elanikega, peab ametnike ja omavalitsusjuhtidega töökoosolekuid, külastab erinevaid ettevõtteid ning esineb ettevõtlusseminaridel.

Pilt: Scanpix
Eesti

Riigihaldusminister kolib nädalaks Kagu-Eestisse

Toimetaja: Sandra Lepik

Riigihalduse minister kohtub Kagu-Eesti töönädalal kohalike elanikega, peab ametnike ja omavalitsusjuhtidega töökoosolekuid, külastab erinevaid ettevõtteid ning esineb ettevõtlusseminaridel.

Riigihalduse minister Janek Mäggi ning tema haldusala ametnikud töötavad oktoobri esimesel nädalal Kagu-Eestis.

Kolm päeva on minister Valgas ning järgnevad päevad Võrus ja Põlvas. Minister soovib kaugtöötamisega esile tõsta Eesti regionaalseid erinevusi ning koguda mõtteid Kagu-Eesti programmi.

"Kagu-Eestis töötamise nädal peastaabiga Valgas sündis mõttest tunnustada kohalikke omavalitsusi ja nende panust haldusreformi. 1. oktoober on sümboolne päev," ütles Mäggi. "Miks just Kagu-Eesti? Aga seetõttu, et me ei saa mööda vaadata suurtest regionaalsetest eripäradest, mis Eestis on. Oleme Ida-Virumaa programmi kõrval käivitamas ka Kagu-Eesti programmi, milleks kogume ideid kohalikelt ettevõtjatelt ja omavalitsusjuhtidelt. Kõlab usukumatuna, kuid Lõuna-Eesti populaarseim tööandja on Tallink. Olukorras, kus seal ei randu ükski laev. Paljud inimesed käivad Soomes tööl, mis on pereelule suur koormus ja väga väsitav. Riik peab appi minema, soodustama kohapealsete töökohtade tekkimist."

Kevadel lepiti riigi eelarvestrateegia aruteludel kokku Kagu-Eesti programmi käivitamine. Selle eelarve on järgneva nelja aasta peale kokku 3,2 miljonit eurot. Programmi eesmärgid on piirkondliku ettevõtlusaktiivsuse tõstmine, tööhõive suurendamine ning vajalike teenuste kättesaadavuse ja kohalike inimeste heaolu parandamine.

Minister viibib piirkonnas sümboolsel päeval. 1.oktoobril tähistatakse esmakordselt Eestis riikliku tähtpäevana omavalitsuspäeva. "Loodan, et sellest saab tore traditsioon. Kutsun ülesse kõiki poliitikuid, ametnikke ja asutusi sel päeval rohkem tähelepanu pöörama omavalitsustele. Külastage neid, süvenege nende ajalukku ja proovige võimalusel samuti kaugtöötamist. Ehk jääb mõni seejärel isegi püsivaks," lisas Mäggi.

Riigihalduse minister kohtub Kagu-Eesti töönädalal kohalike elanikega, peab ametnike ja omavalitsusjuhtidega töökoosolekuid, külastab erinevaid ettevõtteid ning esineb ettevõtlusseminaridel. Lisaks toimuvad nädala jooksul rahandusministeeriumi regionaal- ja halduspoliitika ametnike töökohtumised sealsete omavalitsuste töötajatega.

Riigihalduse minister alustas oma teekonda Valka jalgrattaga. Laupäeval sõideti Tartust Põlvasse ning õhtuks jõuti Võrru. Pühapäeval sõidetakse Võrust Otepääle ning orienteeruvalt kell 15 jõutakse lõpp-punkti ehk Valka.

Laadimine...Laadimine...