Sangla Turba varad omandanud Peat Mill käivitas tootmise augustis

AS-i Sangla Turvas pankrotivara omandanud Peat Mill on tööle võtnud 25 inimest ja käivitas tehase uuesti augustis.

Pilt: Scanpix

Sangla Turba varad omandanud Peat Mill käivitas tootmise augustis

AS-i Sangla Turvas pankrotivara omandanud Peat Mill on tööle võtnud 25 inimest ja käivitas tehase uuesti augustis.

"Sisuliselt on meil nii soojatootmine Puhja alevile kui ka briketitootmine siin juba augustist käimas," ütles Peat Milli omanikfirma KMG Inseneriehituse juhatuse liige Indrek Pappel BNS-ile. Inimesi on tehases Pappeli sõnul tööl kuskil 25 ja mõnel hetkel rohkemgi.

Eelmisel kuul müüs ettevõte Puhja alevile Pappeli sõnul sooja 200 megavatt-tundi ja tootis 1000 tonni briketti ekspordiks. "Tehas on meie mõistes päris hästi käivitunud," ütles Pappel.

1000 tonni briketti oli Pappeli sõnul sooja kuu maht ja edaspidi on kindlasti plaanis tootmismahtu suurendada. "Üritame seda ekspordisuunda ka, siin Iirimaa ja sellised suunad, tõsiselt aktiveerida," ütles Pappel. Ekspordisuundadest on praegu Pappeli sõnul olemas Eesti turg, Läti, Iirimaa ja mingis mahus ka Soome.

Ettevõtte edasistest plaanidest ja investeeringutest on Pappeli sõnul hetkel veel vara rääkida. "Praegu käib erinevatel suundadel koostööpartnerite otsimine," sõnas Pappel. "Meil on palju plaane. Soovime arendada sellest konkurentsivõimelist üritust, kindlasti lisaks briketitootmisele võtame ette muid suundi ka."

Ühe võimaliku uue suunana viitas Pappel kasvuturbale. "Kui rääkida kasvuturba sektorist, milles me täna aktiivsed ei ole, siis tuleb Baltikumis välja, et lätlastel kipub olema juhtpositsioon, nad on head kauplejad ja ilmselt ka see logistiline asukoht seal keskel on suht hea."

"Kuna kasvuturba lõppklient asetseb seal Lõuna-Euroopas, siis neil on natuke väiksem maa sinna autoga vedada, see on neil väike konkurentsieelis," lisas ta.

Ehitus- ja energeetikafirma KMG Inseneriehitus AS-i tütarfirma Peat Mill ostis juuni alguses 2,8 miljoni euroga pankrotistunud AS-i Sangla Turvas varad.

Tartu maakohus kuulutas möödunud aasta mais välja Puhja valla suurima eratööandja Sangla Turba pankroti, ettevõttele sai saatuslikuks Rootsi kliendi soovimatus täita pikaajalist lepingut. Viimased 16 töötajat koondati tänavu aprillis, mil ettevõte sulges täielikult briketitootmise.

Sangla Turvas teenis 2014. aastal 7,9 miljoni euro suuruse käibe juures 11 569 eurot kasumit. Varude maht bilansis kasvas aastaga 30,6 protsenti 1,5 miljoni euroni. Ettevõttes töötas toona keskmiselt 83 inimest, kelle palgakulu moodustas kokku 1 miljon eurot.

Laadimine...Laadimine...