Toidupank ootab kogumiskastidesse annetusi

Täna ja homme toimuvad erinevates toidupoodides traditsioonilised Toidupankade jõulukuised toidukogumispäevad. Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab annetada toitu 47-s kaupluses üle Eesti, tänavu esmakordselt ka Keilas.

Pilt: Scanpix

Toidupank ootab kogumiskastidesse annetusi

Täna ja homme toimuvad erinevates toidupoodides traditsioonilised Toidupankade jõulukuised toidukogumispäevad. Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab annetada toitu 47-s kaupluses üle Eesti, tänavu esmakordselt ka Keilas.

Kampaaniaga on liitunud valik Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Konsumi ja Maxima toidupoode ning Stockmanni toidupood Tallinnas, teatas Toidupanga kommunikatsioonikoordinaator Marie Kanarik. Toitu saab annetada poodides täna kuni kella seitsmeni õhtul  ja laupäeval  keskpäevast kuni kella 19ni, kuid esineb ka erandeid. Täpset infot kellaaegade kohta saab kampaanias osaleva poe vabatahtlike käest.

Igapäevaselt teeb Toidupank koostööd firmadega, et päästa kaubandusest ja tootmisest see toit, mida mingil põhjusel müüa ei ole võimalik ning jagab selle abivajajatele. Toidukogumispäevad on üle-eestiline toidupankade heategevusaktsioon, mis annab just eraisikutele võimaluse aidata kohalikke puuduses elavaid peresid. Tänavu toimuvad toidukogumispäevad juba 8. aastat järjest.


Selle aasta jõulukuised toidukogumispäevad kaasavad kokku üle 800 vabatahtliku üle Eesti, kes aitavad kahe päeva jooksul kauplustes toidukogumisaktsiooni läbi viia. Kogutud toidukaup transporditakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele peredele. Detsembrikuistel toidukogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba jõuluajal. 

Toidukogumispäevad toimuvad nendes kauplustes: 
Haapsalu Krooni Selver
Haapsalu Rannarootsi Selver
Jõgeva Kaubahalli Konsum
Jõgeva Pae Konsum
Jõgeva Selver 
Jõhvi Selver
Keila Selver
Kuressaare Rae Konsum
Kuressaare Tooma Konsum
Lasnamäe Maksimarket
Mustvee Konsum
Narva Prisma
Narva Tiimani Maxima
Paide Maksimarket
Pärnu Mai Selver
Pärnu Maksimarket
Pärnu Rimi hüpermarket
Pärnu Suurejõe Selver
Pärnu Ülejõe Selver
Põltsamaa Selver
Põlva Selver
Rakvere Maksimarket
Rakvere Rimi
Saare Selver
Tallina Mustika Prisma
Tallinna Järve Selver 
Tallinna Kristiine Prisma
Tallinna Lasnamäe Prisma
Tallinna Rocca al Mare Prisma
Tallinna Sikupilli Prisma
Tallinna Sõpruse Rimi
Tallinna Stockmann
Tallinna Ülemiste Rimi
Tartu Annelinna Prisma
Tartu Eedeni Maksimarket
Tartu Lõunakeskuse Rimi
Tartu Rebase Rimi
Tartu Sõbra Prisma
Türi Konsum 
Valga Rimi supermarket
Viimsi Selver
Viljandi Maksimarket
Viljandi Männimäe Selver
Viljandi Rimi hüpermarket
Võru Maxima
Võru Rimi Supermarket
Võru Vilja Selver

Laadimine...Laadimine...