Danske Banki Eesti filiaal alustas likvideerimismenetlust

Danske Banki Eesti filiaal alustas teisipäeval likvideerimismenetlust ning on nüüdseks pangandustegevusest sisuliselt väljunud.

Pilt: Scanpix

Danske Banki Eesti filiaal alustas likvideerimismenetlust (1)

Toimetaja: Toomas Raag

Danske Banki Eesti filiaal alustas teisipäeval likvideerimismenetlust ning on nüüdseks pangandustegevusest sisuliselt väljunud.

2019. aasta veebruaris tegi Finantsinspektsioon (FI) Danske Bankile ettekirjutuse lõpetada Eestis tegutsemine. Ettekirjutuse põhjuseks oli panga Eesti filiaali mitteresidentidest klientide portfelliga ajavahemikus 2007 kuni 2015 seotud juhtumid, teatas pank.

Seoses sellega alustas panga Eesti filiaal teisipäeval likvideerimismenetlust. "See tähendab, et Danske Bank on Eestis põhimõtteliselt väljunud pangandustegevusest ja jäänud on veel ainult tehnilised küsimused. Filiaali tegevust juhib nüüd likvideerimiskomitee," märkis pank.

"Vastavalt Eesti Finantsinspektsiooniga kokku lepitud kavale on Danske Bank nüüdseks sama hästi kui lõpetanud Eestis pangandustegevuse. Nüüd on kõikide asjaosaliste põhitähelepanu suunatud sellele, et kindlustada klientide huvide kaitsmine parimal võimalikul viisil," ütles Danske Banki asetegevdirektor ja likvideerimiskomitee esimees Frederik Bjørn.

Igapäevaseid pangateenuseid enam klientidele ei pakuta. Äriklientide laenuportfell viiakse teisipäeval üle Danske Banki Leedu filiaali. Osa klientidest, kes kasutasid Danske grupi tasemel pangandusteenuseid ka Põhjamaades, on viinud oma pangateenused Eestist üle Danske Banki teistesse filiaalidesse Põhjamaades.

Eraisikute laenuportfelli müük kohalikule pangale on nüüd kindel ja laenuportfelli üleminek toimub enne 2019. aasta novembri lõppu. Kõik Danske Banki logod ja sildid eemaldatakse Tallinna peakontori hoonelt lähipäevil.

Aastatel 2007-2015 toimus Danske Banki Eesti filiaali kaudu tehinguid 200 miljardi euro eest ning paljusid neist peetakse praegu kahtlasteks.

Skandaali tõttu astus ametist tagasi Danske Banki juht Thomas Borgen ning mitmel pool Euroopas Liidus on võetud suurema tähelepanu alla finantssektorit puudutavad reeglid ja kontrollmehhanismid.

Danske on rahapesuskandaali tõttu uurimise all Taanis, Eestis, Prantsusmaal, Saksamaal, Ühendkuningriigis ja Ameerika Ühendriikides.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...